10 життєвих принципів агронома Олександра Черкасця

17 вересня 2020
530
10 життєвих принципів агронома Олександра Черкасця
1

Результат твоєї роботи залежить тільки від тебе

На SuperAgronom.com ми здебільшого говоримо про тонкощі вирощування тих чи інших сільськогосподарських культур, про технології рослинництва. Але за кожною технологією стоїть людина, зі своїм характером, звичками, життєвими поглядами. І ми вирішили трохи розповісти про тих людей, що створюють технології рослинництва та працюють на землі.

Тому від сьогодні розпочинаємо рубрику «10 життєвих принципів…». І відкриває її Олександр Черкасець, головний агроном Лохвицького кластеру агрохолдингу Місака Хідіряна A.G.R. Group.

Отож якими життєвими принципами керується Олександр Олексійович?

«Робота агронома — працювати з полем, з рослиною, на свіжому повітрі. І всі результати цієї роботи залежать тільки від тебе. Так, погода впливає, але не можна списувати усі невдачі лише на погоду. Потрібно працювати над тим, щоб погода впливала на твою роботу якомога менше. На те ти й агроном»

2

Один в полі не воїн

«Правильно кажуть, один в полі не воїн. Потрібна команда, яка буде працювати злагоджено. Потрібно відчувати підтримку керівництва, підтримку та розуміння підлеглих. Тут мені пощастило, у нас чудова команда, а головний агроном холдингу Олександр Аракелян — це та людина, яка завжди підтримає, порадить, допоможе. Тому працювати легко і приємно».

3

Найважливіше — це інформація

«Що мені потрібно для продуктивної роботи? Інформація. Якщо я вчасно отримую достовірну інформацію по кожному полю, значить, я встигну прийняти правильне рішення або ж порадитись з колегами і ми спільно приймемо рішення, яке вирішить можливу проблему чи взагалі попередить її. Тому я ціную агрономів, які не лінуються постійно проводити моніторинг і вчасно доносити до мене потрібну інформацію».

4

Вчитися потрібно не тільки у навчальних закладах

«Коли ти йдеш працювати після вишу, ти розумієш, що теорія та практика — це зовсім різні речі. І що організаційні тонкощі та нюанси вирощування потрібно опановувати вже на роботі. З навчального закладу можна і потрібно взяти базу, знати фізіологію, розвиток рослини, ґрунти і агрохімію. А далі вже доведеться вчитися на практиці. Причому постійно. Усі люди можуть помилятися, робити неправильні висновки, але якщо ти не боїшся експериментувати, запитувати, консультуватися, визнавати власні помилки — це головне».

Читати по темі: Олександр Черкасець: Найгірше для агронома — це постійні вказівки «згори»

5

Не можеш приймати власні рішення — йди

«Я знаю компанії, де працюють чудові, досвідчені агрономи. Але вони не мають можливості застосувати свої знання та досвід на повну силу, бо змушені працювати за вказівками і планами керівництва з центрального офісу. Це дуже впливає на роботу, на її результат. Це дуже розчаровує і віднімає впевненість. Я вважаю, що якщо не можеш приймати власні рішення і впливати на результат своєї роботи, треба йти туди, де така можливість у тебе буде».

 
6

Коли тебе цінують — це надихає

«Коли тебе цінують на роботі, прислухаються до тебе, цікавляться твоєю думкою — це надихає. Якщо керівництво компанії цінує тебе як фахівця і дає тобі змогу проявити себе, це найкраща мотивація. Причому цінує не лише у матеріальному плані, але й у загальнолюдському. Довіра та повага — це надзвичайно важливо для продуктивної роботи, для ентузіазму».

 
7

Працювати потрібно з натхненням

«Коли є радість від зробленої роботи, коли душа сповнена натхненням, хочеться зробити ще більше. Працювати потрібно з натхненням, а це можливо лише тоді, коли ти любиш свою роботу, коли вона тобі не в тягар, а в радість. Щоб чогось досягти, працювати потрібно з натхненням».

 
9

Людям, що трапляються в твоєму житті, потрібно бути вдячним

«Я вдячний людям, які з’являлися у моєму житті і чомусь мене вчили або підштовхували до прийняття якихось рішень, хоч спочатку ті рішення могли б здаватися трохи безглуздими. Я вдячний людині, завдяки якій зрештою закінчив аграрний виш та отримав свою професію. І тим, з ким доводилось працювати разом. Взагалі потрібно бути вдячним людям, що трапляються у твоєму житті. Кожен з них чомусь вчить тебе, дає якийсь досвід».

10

Щоб щось отримати, потрібно мати бажання працювати

«Інколи молодь, що приходить працювати, не справляється, бо не готова до труднощів, з яких складається робота агронома. Молоді не хочуть витрачати зайвий час, щоб опанувати професію, щоб робити свою справу якісно. Звичайно, у них нічого не вийде і надовго вони у цій сфері не затримуються. Якщо ти маєш бажання працювати, чесний, сумлінний, відданий своїй роботі, це обов’язково помітять, оцінять, це стане початком гарної кар’єри. Щоб щось отримати, потрібно спочатку проявити себе».

Популярне