Біологічні особливості
Однорічні зимуючі. Цвіте в травні-серпні. Плодоносить у липні-вересні. Свіжодостигле насіння не сходить, а сходи з'являються наступної весни в березні-травні та восени в серпні-вересні з глибини не більше 8-9 см. Максимальна плодючість 1200 горішків. Температура проростання мінімальна +1... +2°С. Сходи мають червонувато-фіолетовий колір. Епікотиль чотиригранний, щетинистий. Гіпокотиль червонувато-фіолетово-зелений.
Поширення
Росте на полях і пасовищах, у садах, і на городах, особливо рясно на вологих місцях. Поширений по всій країні.
Заходи боротьби
Чергування культур без повторних посівів озимих; лущення стерні; рання зяблева оранка і знищення розеток в системі напівпарового зяблевого обробітку в літньо-осінній період; якісна оранка з наступним обробітком під озимі культури; ранньовесняне боронування озимих; передпосівний обробіток під ярі зернові і просапні культури; до- і післясходове боронування просапних культур і догляд за їх посівами; післясходове боронування зернобобових; знищення бур'янів на необроблюваних землях.
Стебло: лежаче, довжиною 50-200 см, чотиригранне, по вузлах потовщене, жорстко волосисте.
Листки: клиновидно-ланцетні, зібрані по 6-8 у кільця.
Суцвіття: квітки з білим віночком, до 2 мм у діаметрі, розташовані у напівзонтиках, що зібрані в складну волоть.
Сім'ядолі: завдовжки 7-15 мм, завширшки 4-10 мм, яйцеподібні, на верхівці з вузькою виїмкою.
Листки: кільчасті, довжиною 4-10 мм, шириною 2,5-4 мм, еліптичні або довгасто-еліптичні, на верхівці з шипиком, сидячі.
Корінь: стрижневий.
Плід: горішок. Форма округлонирковидна. Колір плоду коричневий, вкритий гачкуватими щетинками. Розмір: довжина 1,75-3 мм, ширина 1,25-2,25 мм і товщина 1,5-1,75 мм. Маса 1000 горішків 3-3,5 г.