Біологічні особливості
Малорічні ярі. Проростає у межах температур 6-30°С. Сходи з'являються наприкінці березня - в першій декаді квітня, у червні-липні, з глибини 2-3 см. Цвіте та плодоносить у червні-серпні. Насіння дозріває в вересні-жовтні. Репродуктивна здатність до 5 тис. насінин з однієї рослини. Відомостей щодо терміну збереження життєздатності насіння у ґрунті немає, період спокою становить понад 6 місяців.
Поширення
По всій території України, особливо на добре зволожених ґрунтах. Засмічує посіви зернових і просапних культур, узбіччя доріг, береги річок, озер, ставків, неорні землі.
Заходи боротьби
Метод провокації насіння до проростання в післяжнивний період і знищення проростків наступними обробітками, досходове і післясходове боронування посівів пізніх ярих культур.
Стебло: міцне та високе, до 150 см, пряме, розгалуджене у верхній частині.
Листя: 3-5-роздільні, довжиною 3-7 см, у верхній частині стебла чергуються, мають темно-зелений колір.
Коренева система: стрижнева, досить розгалужена. Має здатність заглиблюватись у ґрунти різних типів на глибину до 4 м і більше.
Квіти: дрібні, трубчасті, різностатеві, зібрані в одинокі корзинки.
Плід: продовгувато-яйцевидна, сильно сплюснута сім'янка, довжиною 6-8 мм, з 2-4 нерівними виступами. Розмір сім'янки 4-6мм x 3-4 мм. Вага 1000 насінин становить 2,5-3,5 г.