Нут, гарбузи, сочевиця та інші: тонкощі вирощування нішевих культур, досвід та поради практиків (найцікавіше)
Нішеві культури — два слова, що миттєво привертають увагу читачів аграрних видань. А якщо там ще й технологія вирощування описана — взагалі джекпот.
Нішеві культури привертають увагу аграріїв з кількох причин: по-перше, низька конкуренція на ринку; по-друге, достатньо висока рентабельність; і по-третє — просто з цікавості і бажання спробувати щось новеньке.
Експерти розповіли які нішеві культури можуть стати популярними ближчим часом. За словами експертів, у цьому році найбільш перспективним напрямком для розвитку в сегменті нішевих культур стануть бобові.
Інформацію про усі сорти зерновбобових нішевих і не тільки культур, зареєстрованих в Україні можна знайти тут.
Нут: третій за площами, але не за значенням. Нішеві сьогодні в тренді, це зрозуміло, а от якими саме культурами аграрії готові засівати свої площі ми дізнавались протягом минулого року. Найбільш модною серед популярних бобових є нут, який от-от вийде зі списку нішевих та «хтозна як його вирощувати» культур.
І якщо раніше гостро стояло питання захисту цієї культури, то з часом та набуттям досвіду вирішити проблеми стало простіше.
Все буде нут: 5 ідеальних ЗЗР для спеціалізованої культури
Лохина — культура, яку сьогодні вже вирощують майже в усіх регіонах України, де дозволяють природні умови, загальною площею близько 2 тис. га. Технологія вирощування лохини, або чому ця ягода стає популярною
Цукрова кукурудза: теплолюбна та рентабельна. 600% — саме такою є рентабельність вирощування цукрової кукурудзи. А оскільки вона є теплолюбною та толерантною до посухи, в умовах глобального потепління вона може скласти гідну конкуренцію за посівні площі більш традиційним для українських полів культурам.
Нут і сорго — новомодні культури чи надія агронома під час посухи. На слуху останнім часом також сорго. Біоенергетична рослина, якій не страшні «что снег, что зной», та й цвіте гарненько.
Вирощування гарбузів є перспективним напрямком в Україні.В інтернеті поки небагато інформації й про вирощування в промислових масштабах головного атрибуту Хелловіну — гарбузів. У Інституті овочівництва і баштанництва НААН України займаються селекцією культури і розповідають, чого в даному напрямку вдалося досягти.
АгроПолігон Сварог Вест Груп: Штирійський гарбуз — примхливий, але корисний. Поступово досвіду тепер набувають і аграрії. Так, «Сварог Вест Груп» брав участь в проекті АгроПолігон, показуючи саме цей «фруктоовоч».
АгроПолігон останнього сезону звернув увагу й на інші нішеві. Про системність підходу до вирощування технічних конопель розповіли в компанії «Арніка». АгроПолігон Арніка: органічна технологія вирощування льону та технічних конопель.
Кіноа, лохина, дуби, магнолії та гінкго у СНАУ. Як вирощувати, то вже вирощувати! Не лише сільгоспвиробники займаються вирощуванням малопоширених культур, наприклад, Сумський НАУ випробовує сили й можливості у освоєнні кіноа, лохини та інших унікальностей.
Про непогані результати вирощування олійного льону розповів аграрій з Миколаївщини. Володимир Онищук: Льон на Миколаївщині вирощувати можливо та нескладно
Аграрії діляться також власними здобутками в технологіях вирощування озимого гороху. Озимий горох: незвичайний та цікавий. Досвід вирощування озимого гороху
Артишок може стати високоприбутковою культурою в нішевому сегменті виробництва. В Україні ніша вирощування артишоків є абсолютно вільною, хоча кліматичні умови дозволяють вирощувати дану культуру в промислових об’ємах.
Вітчизняні агрохолдинги не вбачають перспективи у вирощуванні нішевих культур. Та не кожному до душі маловідомі кіноа, сорго або нут. Окрім стабільного ринку збуту такі культури потребують спеціальних технологій вирощування, багато знань та досвіду.
А також є ті, хто все ще вагається, як то кажуть: «І хочеться, і колеться». Нішеві культури: «за» та «проти». Зважитися на вирощування чи триматися традиційних культур?
Думка редакції SuperAgronom.com може не збігатися з точкою зору автора. Редакція не несе відповідальності за достовірність і тлумачення наведеної інформації і виконує роль виключно носія.