Фізичні та хімічні властивості: Безбарвна рідина. Добре розчинний в більшості органічних розчинників. За деякими літературними джерелами, пропіконазол являє собою в'язку жовтувату рідину. Повністю змішується з ацетоном, метанолом і пропанолом. Незначно гідролізується. Стабільний до 320 ° C.
Опис: Використовується методом обприскування в якості системного фунгіциду з широким спектром дії на посівах зернових (пшениця, жито, ячмінь, овес) проти борошнистої роси, іржі, септоріозу, ринхоспоріозу, гельмінтоспоріозу, плямистості, церкоспорозу (в останньому випадку доцільна добавка карбеїдазіма), фузаріозу, гнилей коренів і інших. Ефективний також проти оїдіуму (2,5 - 5 г / 100 л води) і чорної гнилі (3,75 - 5 г / 100 л води) виноградної лози. Дозволено для застосування на пшениці, ячмені, житі, овес, сім'яниках райграса, багаття, костриці (гельмінтоспоріоз), на м'яті (іржа), троянді ефіроолійній при нормі витрати 0,125 кг / га, на маточниках і розсадниках чорної смородини (0,1 - 0,125 кг / га).
Пропіконазол має широкий спектр фунгіцидної дії. Виявляє ефективність проти недосконалих грибів (базидиоміцетів, аскоміцетів і дейтероміцетів). Ефективність після півгодинного дощу не знижується.
Володіє високою активністю проти збудників борошнистої роси, іржі та плямистостей. Надає сильну лікувальну дію. Активність знижується в прохолодну і вологу погоду. Відзначена деяка дія в газовій фазі.
Зі збільшенням температури повітря фунгітоксічность пропіконазолу підвищується. Тривалість захисної дії складає 3-5 тижнів.
На зернових, як правило, достатньо однієї обробки. Повторне обприскування потрібно тільки в разі дуже ранньої появи хвороби. Остання обробка повинна бути за 30 днів до збирання врожаю.
У рослині речовина пересувається з транспіраціонним током, але не переміщається з листя в колос. Оптимальним терміном обробки є другий-третій день після інокуляції.
Згідно поширеній практиці, інструкції по застосуванню тієї чи іншої речовини розробляються відповідно до препаратів, що містять цю речовину. Для того щоб ознайомитися з інструкцією на препарат необхідно пререйти на сторінку даного пестициду.
Препарати на основі пропіконазолу відносяться до 2 і 3 класів небезпеки для людини і 3 класу небезпеки для бджіл.