Фізичні та хімічні властивості
Хімічно чиста діюча речовина являє собою світло-бежевий або білий кристалічний порошок. Запаху не має. При рН = 5-7 (температура 25 ° С) ДВ стабільно протягом більше 30 днів. У воді схильна до фотолізу - період напіврозпаду становить менше 2 годин.
Опис
Піраклостробін - фунгіцид контактної та глибинного дії. Виявляє тривалий захисний ефект. Піраклостробін пригнічує дихання патогена. Зосереджується на поверхні листа, потім поступово перерозподіляється у внутрішні тканини.
Інші джерела вказують, що діюча речовина, впливаючи на мітохондрії, блокує надходження енергії в клітини, що викликає загибель спор і міцелію гриба.
Зареєстровані препарати:
- на основі піраклостробіну дозволені до застосування проти хвороб кукурудзи (фузаріоз, пухирчаста сажка, прикореневі і стеблові гнилі, гельмінторіоз), сої (пероноспороз, аскохітоз);
- на основі дітіанона і піраклостробіну проти хвороб яблуні (гнилі плодів при зберіганні: пеніцільозна, моніліальна, гірка; борошниста роса, парша, альтернаріоз, філлостіктоз);
- на основі метірама і піраклостробіна проти хвороб винограду (оїдіум, мільдь);
- на основі епоксіконазола і піраклостробіна проти хвороб пшениці ярої та озимої (стеблова іржа, бура іржа, борошниста роса, септоріоз листя та колоса, темно-бура плямистість, піренофороз), ячменю ярого (сітчаста плямистість, карликова іржа, борошниста роса, темно-бура плямистість , септоріоз, ринхоспоріоз), пшениці ярої та озимої (септоріоз листя та колоса, стеблова іржа, бура іржа, борошниста роса, піренофороз, темно-бура плямистість), ячменю ярого, озимого (темно-бура плямистість, сітчаста плямистість, мучниста роса, ринхоспоріоз, карликова іржа, септоріоз) і ін .;
- на основі тритиконазола і піраклостробіна дозволені до застосування проти хвороб пшениці ярої (курна сажка, тверда головешка, гельмінтоспоріозні і фузаріозна кореневі гнилі, пліснявіння насіння), пшениці озимої (офіобольозна, ризоктоніозна, фузаріозна і гельмінтоспоріозна кореневі гнилі, пліснявіння насіння, тверда головешка, курна сажка), жита озимого (снігова пліснява, стеблова сажка, пліснявіння насіння, гельмінтоспоріозні і фузаріозна кореневі гнилі) і ін.
Інструкція по застосуванню піраклостробіну
Згідно поширеній практиці, інструкції по застосуванню тієї чи іншої речовини розробляються відповідно до препаратів, що містять цю речовину.
Класи небезпеки
Препарати на основі піраклостробіну відносяться до 2 і 3 класів небезпеки для людини і 3 класу небезпеки для бджіл.