Фізичні та хімічні властивості: У чистому вигляді - біла кристалічна речовина, має запах хлоркрезолу або без запаху. Технічний продукт має в складі до 0,3% хлоркрезолу. Речовина погано розчиняється у воді, добре - в ефірі, спирті, бензолі та інших органічних розчинниках. Препарат стійкий при тривалому зберіганні в розчинах і твердому вигляді.
У металевій герметичній тарі термін придатності практично не обмежений.
Опис: Механізми дії 2,4-Д і МЦПА практично ідентичні. Вибірковість їх дії пов'язана з накопиченням в бур'янах продуктів обміну, зокрема, азоту (вище норми в 20 разів), в той час як в культурних рослинах кількість цього елемента помітно не збільшується. Ці препарати порушують в бур'янах процес окисного фосфорилювання. У дводольних зростає інтенсивність дихання, енергія, що утворюється при цьому не акумулюється, а втрачається. При обприскуванні 2,4-Д і МЦПА дрібні краплі потрапляють на стебла і листя. Щоб проявити фітотоксичної дію, вони повинні подолати бар'єри захисної тканини і проникнути всередину листа. Препарати можуть проникати через продихи або кутикулу, проникну для ліпофільних і гідрофільних сполук через наявність мікропор - ектодесми.
Масляні розчини, володіючи розчинюючої здатністю, краще проникають через кутикулу. Водорозчинні концентрати і т.п. працюють при достатньому зволоженні рослин, коли вода заповнює мікропори кутикули.
Клітинні оболонки не є перешкодою для проникнення препарату, крізь них добре проходять і ліпофільні, і гідрофільні речовини, причому, в молоде листя, мають більш тонкі покривні тканини і відкриті продихи, вони проникають краще при сприятливій погоді.
Речовини МЦПА викликають гіпертрофований розподіл меристематичних клітин, [6] деформацію стебел і листя, утворення повітряних коренів. У пошкоджених рослин формативного розростаються тканини, рослина викривляється, зупиняється ріст.
У прикореневій частині утворюються потовщення, з яких з'являються додаткові корінці. Молоді корені відмирають. Спостерігаються й інші морфологічні зміни. У бур'янів, оброблених гербіцидами, посилюється інтенсивність дихання, сповільнюється процес фотосинтезу в результаті руйнування хлорофілу, піддаються гідролітичному розпаду складні органічні речовини - білок, крохмаль, інулін, послаблюються процеси синтезу, збільшується вміст рухомих форм вуглеводів і цукрів, різко скорочується надходження азоту, фосфору і калію, припиняється синтезуюча діяльність кореневої системи. В результаті порушення водного обміну рослини втрачають тургор і починають в'янути.
МЦПА знищує такі сміттєві види: грицики, лобода біла, талабан польовий, редька дика, гірчиця польова. Значно пошкоджуються гречишка в’юнкова, осот польовий, березка польова, осот жовтий, хвощ, жовтозілля звичайне, гулявник лікарський, соняшник сорнополевой, шириця.
Згідно поширеній практиці, інструкції по застосуванню тієї чи іншої речовини розробляються відповідно до препаратів, що містять цю речовину.
Препарати на основі МЦПА відносяться до 2 класу небезпеки для людини і 3 класу небезпеки для бджіл.