Діюча речовина являє собою твердий безбарвний порошок без запаху. Основними метаболітами є N-десметил-клотианідин і метилнітрогуанідин.
Фізичні характеристики:
Як і інші неонікотіноіди, клотіанідин є інсектицидом контактної, кишкової та системної дії, ефективний проти сисних комах, у тому числі родин твердокрилих (Coleoptera), рівнокрилих (Homoptera) і двокрилих (Diptera). Застосовується, в основному, для протруювання насіння, а також для обробки грунту і зеленої маси.
Клотіанідин на біохімічному рівні пролонгує відкриття натрієвих каналів центральної нервової системи комахи. Відбувається блокування передачі нервового імпульсу і загибель комахи настає від нервового перезбудження. Клотинадин починає діяти негайно після застосування, в той час як його попереднику – тиаметоксаму необхідно час, щоб метаболізуватися до клотіанидина. Баланс між водною розчинністю і сильної сорбційною здатністю до органічних частинок грунту захищає клотіанідин від вилуговування і забезпечує тривалий захист за рахунок біонакопичення.
Згідно поширеній практиці, інструкції по застосуванню тієї чи іншої речовини розробляються відповідно до препаратів, що містять цю речовину.
Зареєстровані препарати відносяться до третього класу небезпеки для людини і першого класу небезпеки для бджіл.