Хімічно чиста речовина-в'язка жовта рідина. Має легкий нафтовий запах. У всіх співвідношеннях змішується з ацетоном, етанолом, метиленхлоридом і етилацетатом. У водному середовищі при pH = 5 гідролітично стабільний; при pH = 7 гідролізується за 13,7 днів на 50.
При підвищених температурах і під дією сонячного випромінювання речовина відносно швидко руйнується. В ґрунті і рослинах у результаті гідролізу речовини карфентразон-етил швидко метаболізується до карфентразона.
Фізичні характеристики
Речовина відноситься до контактних гербіцидів, які руйнують мембрани внаслідок інгібування протопорфіриногеноксидази. Це призводить до руйнування мембран рослинних клітин і порушення синтезу хлорофілу. Обробку рекомендується проводити в сонячні дні, коли активність гербіцидів цього класу максимальна. Відрізняється обмеженим пересуванням в рослинах. Після потрапляння на поверхню карфентразон-етил проникає через кутикулу і затримується в водній фазі епідермальних клітин.
Ознаки дії гербіциду проявляються в перші чотири дні, повна загибель бур'янів настає через місяць. Захисна дія триває тридцять днів, при сприятливих умовах – довше. Пригнічуючі бур'янисті види. Карфентразон-етил пригнічує паслін чорний, підмаренник чіпкий, щирицю, канатник Теофраста, грицики, гірчицю польову, амброзію, вероніку, фіалку польову та ін., стійкі до 2,4-Д. При високих дозах пошкоджуються деякі багаторічні дводольні бур'яни, наприклад, щавель кінський і осот польовий.
Карфентразон-етил застосовується на посівах пшениці і ярого ячменю проти однорічних і деяких багаторічних дводольних, в тому числі стійких до 2,4-Д (підмаренник чіпкий і ін.). Може використовуватися в суміші з 2,4-Д. Речовина може викликати короткочасне гальмування росту культури і поява хлоротичних смуг на листках.
Препарати на основі карфентразон-етилу відносяться до 3 класу небезпеки для людини і 3 і 4 класів небезпеки для бджіл.