Фізичні та хімічні властивості: Для підвищення розчинності в препаративних формах гліфосат переводять в ізопропіламінну форму. Ізопропіламінна сіль в якості діючої речовини містить більшість застосовуваних препаратів на основі гліфосату. Водні розчини солі гліфосату з ізопропіламіном при зберіганні піддають корозії метал, тому їх можна тримати тільки в поліетиленовій тарі або в металевій зі спеціальним корозійним покриттям.
Опис: Застосовується в якості вибіркового і суцільного гербіциду для боротьби з одно- та багаторічними бур'янами, зокрема, активний проти пирію повзучого, в'юнка, мишею і ряду інших бур'янів при застосуванні в вегетацію. Володіє системною дією і здатний пересуватися по рослині, потрапляючи з надземної частини в корені. Норми витрати 0,65 - 6 кг / га. Гліфосат найкраще застосовувати по стерні або в парах для обробки бур'янів під час вегетації. На насіння не діє. Застосовується в полях, призначених під посів кукурудзи, зернових ярих і овочевих культур, соняшнику, ріпаку, рицини, сої, бавовнику, багаторічних злакових трав на насіння, однорічних квіткових культур, кавунів, після збирання врожаю на плантаціях м'яти, лаванди (4 кг / га ). Дозволена також передзбиральна обробка посівів зернових (за 2 тижні до збирання при вологості зерна ≤ 30%) для підсушування зерна і часткового пригнічення росту бур'янів (норма витрати 3 л 36% -го ст. Р. На га). При мінімальних нормах витрати (0,65 кг / га) порівняно недовго зберігається в грунті, і через 2 - 4 тижні оброблені ділянки можуть засіватися злаковими культурами. Можливе використання гліфосату в посадках плодових, цитрусових культур і виноградниках при обприскуванні вегетуючих бур'янів рослині навесні або влітку (за умови захисту культури).
Отримують при реакції гліцину з хлорметілфосфоновой кислотою в присутності акцепторів хлориду водню.
Гліфосат рекомендований для застосування в плодових садах, посадках цитрусових, виноградниках, чайних плантаціях, проти однорічних і багаторічних злакових і дводольних бур'янів. Обприскування проводять по вегетуючих бур'янах, за умови захисту культури (т.зв. спрямоване обприскування). Широко застосовується на полях, призначених під посів різних культур. В цьому випадку обробку вегетуючих бур'янів проводять восени в післязбиральний період, а також на парових полях в період активного росту бур'янів. Крім цього застосовується в посівах і посадках ялини, кедра, на землях несільськогосподарського користування: смуги відчуження шосейних і залізних доріг, охоронні зони ліній електропередач, траси нафто- і газопроводів, аеродроми та інші промислові території.
Згідно поширеній практиці, інструкції по застосуванню тієї чи іншої речовини розробляються відповідно до препаратів, що містять цю речовину.
Препарати на основі ізопропіламінної солі гліфосату відносяться до 3 класу небезпеки для людини і 3 класу небезпеки для бджіл.