Фізичні та хімічні властивості: Імазапір — білі кристали. Нелеткий. Має слабкий запах оцту. Обмежено розчинний в органічних розчинниках. У темряві у водному середовищі (рН = 5 - 9) стабільний. На сонячному світлі в кислому середовищі руйнується.
Опис: Перші симптоми пошкодження спочатку помітні на молодих пагонах, пізніше на зрілих. Препарат не впливає на фотосинтез, внаслідок чого оброблені рослини довго залишаються зеленими. Інгібування фотосинтезу і дихання відбувається лише при високих концентраціях або тривалій дії гербіциду. При попаданні речовини на грунт воно довго зберігається в верхньому шарі, перешкоджаючи проростання насіння.
Висока грунтова активність дає можливість контролювати нові сходи протягом декількох місяців після застосування. Дощі, які пройшли через годину після обприскування, на активність препарату не впливають через швидку абсорбції.
У грунті пересування імазапір обмежене, біологічна активність може зберігатися 3-12 місяців.
Симптоми ураження на трав'янистої рослинності проявляються протягом 1-2 тижнів, на деревно-чагарниковій - протягом 2-4 тижнів. Ознаки дії препарату - хлороз або побуріння молодого листя. Загибель настає через 4-5 тижнів. Видимі ознаки пошкодження рослин: пригнічення росту коренів і пагонів, хлороз і некроз листя, опадання листя і повільна загибель.
Зареєстровані препарати на основі імазапіру застосовуються проти небажаної трав'янистої і деревної рослинності на несільськогосподарських землях, вирубках при підготовці площ під лісові культури; проти м'яколистяних деревних порід в листяних і листяно-хвойних деревостанах та ін. У грунті зберігається в залежності від кліматичних умов від 6 місяців до двох років.
Згідно поширеній практиці, інструкції по застосуванню тієї чи іншої речовини розробляються відповідно до препаратів, що містять цю речовину.
Препарати на основі імазапіру відносяться до 3 класу небезпеки для людини і 3 класу небезпеки для бджіл.