Фізичні та хімічні властивості: Хімічно чистий дикват дибромід - білі гігроскопічні кристали. З'єднання добре розчиняється в воді, погано в спиртах. У неполярних органічних розчинниках практично нерозчинне. Добре розчиняється у воді і спиртах.
Речовина в лужному середовищі легко гідролізується, в кислому і нейтральному розчинах стабільно. Під дією УФ-опромінення розкладається (період напіврозпаду становить менше тижня). Тривало зберігається в поліетиленових каністрах, кородує метали (сталь, жесть, оцинковану жерсть).
Випускається у вигляді 15% водного розчину солі брому (в перерахунку на катіон).Катіон є біологічно активною частиною молекули. Водні розчини нелеткі, під дією сильних лугів утворюють забарвлені комплексні продукти.
Опис: Використовується в якості гербіциду і десиканту (в кг / га) для знищення бур'янів:
Дикват, як і інші похідні дипіридилому, надають контактну невибіркову дію на рослини. З'єднання відноситься до контактних гербіцидів, що руйнують мембрану. У місцях попадання на рослини препарат руйнує тканини і швидко (протягом 2-4 діб) викликає загибель рослин. Характеризується швидким гербіцидним ефектом і знищує надземну частину рослин навіть при використанні малих доз, використовується також як дефоліант і десикант. Гербіцид не поглинається застарілою корою, тому ним можна обробляти пристовбурні круги ягідних, плодових і цитрусових культур. На світлі при певних умовах і відносній високій вологості (100%) дикват може пересуватися по ксилемі, що прискорює загибель надземної частини рослин.
Обприскування сіножатей припиняється за 40 днів до сінокосіння. Категорично забороняється застосовувати препарат під час плодоношення культур.Симптоми пошкодження: в'янення, поява некротичних плям, побуріння і відмирання листя. У поліетиленових каністрах можна зберігати тривалий час. Легко кородує звичайну сталь.
Згідно поширеній практиці, інструкції по застосуванню тієї чи іншої речовини розробляються відповідно до препаратів, що містять цю речовину.
Препарати на основі диквату диброміду відносяться до 2 і 3 класів небезпеки для людини і 3 класу небезпеки для бджіл.