Фізичні та хімічні властивості: Біла кристалічна речовина. Добре розчинна в органічних розчинниках, у воді - погано. До дії кислот і лугів стійка. Технічний препарат (83 і 87% д.р.) - золотисто-коричневий кристалічний порошок. Містить 13-17% домішок з переважанням 2-метокси-3,5-діхлорбензойной кислоти.
Солі дикамби з лужними металами і органічними основами добре розчиняються у воді.
Опис: Дикамба - гербіцид листової і ґрунтової дії. Пригнічує стійкі до МЦПА і 2,4-Д бур'яни. Застосовується для боротьби з багаторічними коренепаростковими бур'янами. За гербіцидною активністю дикамба подібна до 2,3,6-трихлорбензойної кислоти, але трохи перевершує її за силою дії. Дикамба може бути віднесена до групи гербіцидів з ауксіноподобной активністю. Її дія проявляється в збільшенні швидкості синтезу РНК і її концентрації, прискоренні синтезу ліпідів і білка, збільшення розтяжності оболонок і зростанні клітин в довжину. Дикамба характеризується рухливістю в рослинах. Проникаючи через листя в рослини, швидко пересувається в кореневу систему. Переміщається по флоемі і ксилемі, накопичуючись в основному в зростаючих верхівках. З коренів незначна кількість препарату може перейти в навколишнє середовище. При обробці коренів не накопичується в них, а переміщається у верхні частини рослини. Можливий перерозподіл гербіциду зі зрілого листя і концентрація його в молодих, звідки перенесення його істотно сповільнюється. У стійких до препарату злакових гербіцид, рівномірно розподіляючи по всій рослині, руйнується досить швидко. Велика його частина виділяється в навколишнє середовище з кореневої системи. Зернові культури в фазу кущіння нечутливі до цього з'єднання. Зовнішні ознаки пошкодження дикамбою включають в себе подовження стебла, скручування і в'янення листя, а потім їх відмирання.
Гербіцидом пригнічуються такі види: зірочник середній, гірчак повзучий, гірчиця польова, горяни в’юнковий і розлогий, жовтозілля звичайне, підмаренник чіпкий та інші багаторічні бур'яни на землях несільськогосподарського використання (в цьому випадку токсичність препарату в грунті зберігається до 2-х років). У менших дозах гербіцид використовують для обприскування вегетуючих бур'янів (жовтець, чемериця, борщівник, щавель, калужница) в весняний період на сінокісних угіддях і восени на пасовищах. Препарат в більш високих дозах впливає на багаторічні бур'яни: гірчак повзучий, березка польова, амброзію багаторічну, осот польовий та інші рослини, тому їх можна обприскувати в осередках поширення, а також на пасовищах і луках, на ділянках без культурних рослин.
Згідно поширеній практиці, інструкції по застосуванню тієї чи іншої речовини розробляються відповідно до препаратів, що містять цю речовину.
Препарати на основі дикамби відносяться до 3 класу небезпеки для людини і 3 класу небезпеки для бджіл.