Дифлуфенікан (іноді його називають DFF) — це гербіцид, який використовується для боротьби з бур’янами, включаючи дику редьку та дику ріпу, або для придушення капеї, крассули, алтея або пастушої сумки, на пасовищах конюшини, люпину, сочевиці або польового гороху. Він застосовувався в Австралії, Європі, а в лютому 2024 року був зареєстрований у Північній Америці PMRA, реєстрація EPA очікується, для використання на сої та кукурудзі.
Дифлуфенікан походить від 2-хлорнікотинової кислоти, один продукт замінює хлор феноксигрупою, один отримує анілінову групу, а потім обидва рекомбінуються в DFF.
Дифлуфенікан має високу стійкість у ґрунті, але має низьку мобільність і низький біоакумулятивний потенціал. Це токсично для водних організмів.
Дифлуфенікан швидко метаболізується в зернових культурах до вуглекислого газу за допомогою нікотинаміду та нікотинової кислоти та не залишає помітних залишків через 200–250 днів. У ґрунті спостерігається розкладання, подібне до CO2, з періодом напіврозпаду від 15 до 30 тижнів
Оброблені бур’яни демонструють збілювання та хлоротичні плями, а потім рожеве та фіолетове листя та некроз. Симптоми зазвичай починаються через 3-4 дні після застосування. Залишкова активність DFF може тривати 8 тижнів.
Дифлуфенікан пригнічує синтез каротиноїдів, без якого фотосинтез починає збиватися, і рослина стає вразливою до пошкодження сонячним світлом, що спричиняє припинення росту та некроз. Засвоюється проростаючими сходами. Зазвичай застосовують у дозі 125–250 г/га до сходів або відразу після них, часто з іншими гербіцидами для зернових.
Дифлуфенікан є гербіцидом класу стійкості групи F (Австралія), F1 (глобальна) або групи 12 (числовий).
Інші назви: