Дефоліація

5

Дефоліація — процес опадання листя на рослинах, який може відбуватися природним шляхом (листопад) внаслідок певних кліматичних умов, температурного режиму, особливостей догляду і т.д., а також штучно, за допомогою обробки рослин спеціальними речовинами —  дефоліантами. 

Застосовують дефоліацію для сільськогосподарських культур з метою забезпечення оптимальних умов і поліпшення якості машинного збирання врожаю. Застосування дефоліантів стало постійною практикою при зборі врожаю бавовнику. Саме така технологія дозволяє замість ручної праці використовувати техніку для збору бавовни. Дефоліація і десикація значно прискорюють темпи дозрівання і розкриття коробочок, що відбувається не тільки в результаті позитивного впливу дефоліантів і десикантів, але і в результаті зміни мікроклімату куща, його освітлення та зменшення вологості повітря і грунту, і підвищення температури в приземному шарі повітря. Поєднання дефоліації і десикації дозволяє раніше завершити збирання культури і в більш ранні терміни провести зяблеву оранку, що необхідно для отримання високого врожаю в наступному році.

Також дефоліація значно полегшує процес прибирання винограду (застосовується на технічних сортах), насінників люпину і буряка, таких технічних культур як льон, кенаф.

У виноградарстві застосовується для видалення листя у саджанців в шкілках. При застосуванні дефоліантів спостерігається відтік поживних речовин з листя і накопичення їх в інших органах.

Правильне застосування дефоліантів не впливає на життєздатність рослин, викликаючи лише передчасне опадання листя. Для стимулювання відмирання і опадання листя, рослини обприскують водними розчинами дефоліантів (сульфату амонію, ціанаміду кальцію, хлориду магнію та інших хімічних речовин подібної дії).

Дефоліація канабісу — це метод підвищення врожаю сільськогосподарських культур, який застосовують досвідчені виробники. Ідея полягає у тому, щоб допомогти формувати рослину вибірковою обрізкою. Це фокусує енергію рослини на найкраще розміщених бутонах. Дефоліація означає стратегічне видалення листя, щоб "зламати" природні процеси рослини, щоб ви отримали більший урожай. 

Попередження: це не гарна ідея для початківців. Ви повинні знати, що ви робите, адже це шлях високого ризику до підвищення врожаю.

Перше, що тут слід зазначити, — дефоліація є досить суперечливим методом підвищення врожаю. По суті, дефоліація передбачає видалення невеликих листя з нижніх вузлів рослини під час їх зростання. Робити це потрібно поступово і обережно. Занадто рано зачищати молоду рослину дуже важко, але ідея полягає в тому, щоб сконцентрувати увагу рослини саме на верхніх або стратегічно розташованих бутонах. Коли бутони будуть більше піддаватися впливу світла, вони будуть рости густіше і збільшувати ваш урожай, іноді різко.

Спочатку слід спочатку видалити потерті листя. Ідея полягає в тому, щоб видалити листя, які будуть перешкоджати росту бутонів. Це також означає видалення верхніх листків, якщо вони можуть затінювати занадто сильно внизу. Однак на нижніх гілках рослини відбувається велике знезараження. Особливо при вирощуванні в приміщенні бутони у верхній частині балдахіна отримують оптимальне світло.

Цей процес обрізки не тільки допоможе сформувати рослину, що росте, але і сприятиме зростанню густих бутонів у всіх потрібних місцях.

Популярне