Поширення
Поширена в усіх зонах на добре зволожених, у тому числі зрошуваних землях. Природними місцями помешкання є зволожені й багаті на гумус або перегній біотопи, заплавини річок, берегові ділянки озер, місця з високим заляганням ґрунтових вод, зрошувані або добре удобрені поля. Часто заселяє городні ділянки.
Зовнішній вигляд
У довжину черв'як дротяник сягає від 10 до 50 мм. У цих личинок тонке й тверде тіло, окрас якого варіюється від темно-бурого до жовтого кольору. Розчавити дротяника практично неможливо. Цикл розвитку ковалика триває 5 років, личинка дротяника розвивається 3-4 роки. У перший рік личинка харчується підземною частиною рослини, але не завдає їй значних пошкоджень. Небезпечним шкідник дротяник стає на другий рік життя, а на четвертому році личинка обертається на лялечку, і навесні з лялечки з'являється дорослий жук-ковалик.
Шкідливість
Дротяники багатоїдні. Вони знищують насіння, сходи, коріння й навіть стебла рослин. Дротяники пробурюють бульби й коренеплоди, виїдаючи в них проходи, цим практично перетворюючи їх на непридатні для зберігання й споживання.
Заходи захисту
Препарати:
У кожну ямку 3-4 гранули суперфосфату, оброблені інсектицидом. Для обробки використовують такі препарати від дротяників: Актеллік, Карате або Децис. Суперфосфат розсипають тонким шаром та обприскують гранули розчином, приготованим за такою рецептурою: Актеллік (або інший інсектицид) – 15 мл, вода – 80 мл, ацетон – 200 мл.
До агротехнічних заходів проти дротяників належать:
- – глибоке весняне перекопування ґрунту з ретельним знищенням личинок, лялечок і жуків-лускунів, а також бур'янів, зокрема кореневищ пирію й хаменерію;
- – дотримання сівозміни. Наприклад, висаджування у міжрядді картоплі квасолі і гороху;
- – висівання сидератів, що відлякують дротяників. Ефективними є такі сидерати від дротяників: гірчиця, люпин, вика й люцерна;
- – висівання в міжряддях картоплі салату, коріння якого їдять дротяники;
- – глибоке осіннє перекопування або відвальна оранка ґрунту перед першими морозами, що дає змогу знизити кількість дротяників на 50-90 %.