Поширення
Китай, Корея, Японія, Тайвань. Нещодавно почав з'являтись на території США та Європи.
Шкідливість
Шкодить практично усім плодовим культурам (яблуня, вишня, слива та ін.), баштанним та ягідним культурам, посівам квасолі, сої та кукурудзи.
Зовнішній вигляд
Колір комахи коричневий, але спинка і голова мають незвичайні «вкраплення», що візуально створює мармуровий відтінок. Тіло мармурового клопа грушоподібної форми, злегка сплощене, 12-17 мм.
Розвиток
Шкода, заподіяна мармуровим клопом в регіоні вологих субтропіків Росії і Абхазії, особливо помітна на плодових і овочевих культурах: на яблуні та груші утворюється некроз, обкоркування, під шкіркою - суха ватоподібна тканина, смак плодів погіршується, поверхня стає горбистою; на цитрусових і хурмі призводить до недорозвиненості і передчасного опадання плодів; на винограді - ягоди не розвиваються і обпадають; на фундуку пошкоджує горіхи в стадії молочно-воскової стиглості, приводячи до припинення розвитку ядра; на перці і томатах - в місцях проколу розвивається гниль плодів; на кукурудзі зернівки не розвиваються.
Заходи захисту
Проти мармурового клопа єдиним ефективним методом боротьби є хімічний. Препарати на основі лямбда-цигалотрину, концентрація робочого розчину 4 мл на 10 л води. Дворазова обробка. Ефективно проти личинок старших вікових груп і імаго;
Слід пам'ятати, що основний «удар» по шкіднику слід наносити в весняний період, коли розвивається перше його покоління. Тим самим є можливість скоротити чисельність першого покоління, що закономірно призведе до зниження чисельності і наступних поколінь, а, отже, скоротить витрати на захисні заходи.