Поширення
Трапляється повсюдно. Пошкоджує понад 50 видів листяних порід: дуб, яблуню, грушу, абрикос, терен; меншою мірою — берест, клен татарський, акацію білу та інші листяні породи.
Зовнішній вигляд
Золотогуз - білий метелик. Кінець черевця самки покритий золотисто-червоними волосками. Розмах крил 30-35мм. Гусениця сірувато-чорна, густо вкрита довгими волосками, на кожному сегменті дві бородавки. Яйця круглі, жовтувато-білі, кладка довгастої форми, покритої золотистими волосками з черевця самки. Лялечка бурувато-чорна у нещільному павутинному коконі, що просвічується.
Розвивається одне покоління. Зимують гусениці третього віку в гніздах з 5-6 сухих листків, обмотаних павутиною і міцно прикріплених до гілок. В одному гнізді знаходяться 200-300 гусениць. Гусениці виходять із гнізд на початку розпукування бруньок яблуні (перша декада травня), пошкоджують бруньки, потім грубо об’їдають листки. Тривалість живлення гусениць 45-50 днів. Заляльковуються вони поміж пошкодженими листками з кінця травня до середини червня. Стадія лялечки 15-20 днів.
Метелики літають в сутінках і вночі з середини червня до середини липня. Яйцекладка розміщується на нижній стороні листків і містить 200-300 яєць. Ембріональний розвиток 15-20 днів. Гусениці скелетують 5-6 листків, стягуючи павутиною, прикріпляють до гілки і, в третьому віці, в серпні діапазують
Заходи захисту
1. Біологічні. 1). Приваблення в насадження комахоїдних птахів. У весняно-літній період гусеницями живляться зозулі та іволги; у зимовий час – синиці, сойки; 2). Обробка біопрепаратами в період масового переходу гусениць до активного живлення.
2. Механічні. 1). Ручне збирання (за допомогою секатора) та спалювання зимових гнізд; 2). Ефективне застосування феромонних пасток і світлових пасток.
3. Хімічні. За наявності двох зимових гнізд на дерево – обробка інсектицидами або інгібіторами синтезу хітину в період масового переходу гусениць до активного живлення.