Поширення
Вогнівка сухофруктова (Ephestia cautella Wlk.) зустрічається в оселях і різних складах, переважно в північних районах.
Морфологія
Метелик з розмахом крил 15-22 мм. Голова темно-сіра, з білими і бурими цяточками. Губні щупики неприлягають один до одного і виступають попереду чола у вигляді конуса (вид зверху). Другий членик губних щупиків покритий щільно прилеглими лусочками. Очі чорні, з жирним блиском. Вусики темно-сірого кольору або сірувато-жовті із слабким золотистим блиском. Груди і тегули попелясто-сірі. Передні крила сірувато-охристі або темно-сірі, з сірувато-білими вкрапленнями.
Молода личинка білого кольору. Повновікова личинка досягає в довжину 12 мм, її забарвлення біле з рожевим відтінком. Темні пігментні плями чітко видно біля основи щетинок і волосків на бічних і спинних частинах сегментів тіла. Плями по відношенню до розміру тіла більші, ніж у млинової вогнівки. Яйця білі, шорсткі, круглі або злегка довгасті.
Розвиток
Самка розкидає яйця по поверхні кормової маси. Одна самка відкладає приблизно 100-150 яєць, а іноді до 230 яєць. Для розвитку одного покоління потрібно приблизно 4 тижні. Перші статевозрілі особини нового покоління з'явилися у сухофруктових і амбарних південних вогнівок через 28 днів, у млинової вогнівки через 45 днів, у малої воскової молі через 50 днів.
Шкідливість
Сухофруктова вогнівка на стадії метелики не харчується. Шкоду приносять гусениці, здатні значно ушкоджувати практично всі запаси рослинного походження: різні сухофрукти, горіхи, зерно багатьох злаків, насіння бавовни та інше.
Заходи боротьби
Підготовка сховищ перед прийманням і розміщенням зерна на зберігання: зачистка і подальша дезінсекція шляхом вологої або аерозольної обробки; комплексне обстеження всіх об'єктів на зараженість. Підготовка зерна: сушка зерна до стану сухого або середньої сухості, очищення від сміттєвої домішки і битих зерен; максимальне зниження температури зерна; обприскування зерна контактними інсектицидами. Контроль за зараженностью комахами і кліщами повинен проводиться постійно.
Хімічні способи боротьби: для хімічного знезараження різних харчових продуктів застосовують такі інсектициди і способи: препарати на основі фосфористого водню (фосфіну) та інсектициди контактної дії. Зерно обробляють в процесі переміщення водними розчинами препаратів або безпосередньо концентратами емульсій.