Поширення
Трапляється повсюдно.
Шкідливість
Пошкоджує яблуню, грушу, сливу, аличу, вишню, черешню, абрикос, горобину, глід, терен та інші розанові. Поріг шкодочинності: 50-100 екз. на кв.м.
Зовнішній вигляд
Метелик з розмахом крил 17 – 21 мм, передні крила з базальної частини коричневобурі з синюватим відтінком і білими плямками біля внутрішнього краю, верхівкова частина з блакитносірими, коричнюватими або чорними штрихами; задні крила сірокоричневі. Яйце розміром 0,9 × 0,7 мм, овальне, молочнобіле, прозоре. Гусениця завдовжки 18 – 20 мм, оливковозелена, вкрита дрібними шипами. Лялечка — 9 – 14 мм, темнобура, кремастер у вигляді зрізаного конуса з вісьмома гачкоподібними щетинками на вершині.
Розвиток
Зимують гусениці третього віку в коконах у тріщинах кори, розгалуженнях гілок та під сухим листям. У квітні, у фазу зеленого конуса, гусениці залишають місця зимівлі й вгризаються в бруньки. Пізніше стягають молоде листя і бутони в клубки, всередині яких живляться. Розвиток гусениць триває 25 – 30 діб і завершується до кінця травня. Заляльковування починається в період масового обсипання пелюсток у яблуні і триває до середини червня. На розвиток лялечки потрібно 8 – 14 діб. Літ метеликів починається через 12 – 14 діб після кінця цвітіння яблуні й триває 15 – 20 діб. Самка відкладає яйця по одному або невеликими групами, по 2 – 8, на верхній і нижній поверхні листка. Плодючість — 200 яєць. Відроджені через 8 – 12 діб гусениці скелетують нижню поверхню листка і, досягнувши в середині літа третього віку, переходять у місця зимівлі. Розвивається одна генерація за рік.
Заходи захисту
Обприскують феразимом, к.с., 0,5 л/га, скоразолом, к.е., 0,15-0,2 л/га, хорусом, в.г., 0,2 кг/га чи топсином М, з.п., 1–2 кг/га, з додаванням 0,1% нурелу-Д, к.е., 1,5 л/га, базудину, в.е., 1,2 л/га або актари, в.г., 0,14 кг/га за умов чергування препаратів. |