Поширення
Зустрічаються вони в середземноморському регіоні, в Європі, на Кавказі, в Туреччині й Центральній Азії.
Шкідливість
Пошкоджує всі плодові культури, особливо яблуню.Зимує в стадії яйця на гілках і пагонах. Яйця червоні, кулясті, дуже дрібні, ледве помітні. Особливо багато яєць відкладає кліщ біля основи плодух, кільчаток, у розгалуженнях. Іноді кількість зимуючих яєць така велика, що дерева стають іржаво-червоними. Личинки починають виходити з яєць навесні під час розпускання бруньок; після їх виходу на гілках довго залишаються сірувато-білі шкаралупки. Личинки яскраво-червоні, шестиногі. Дорослий кліщ має 8 ніг, він бурого кольору, дуже дрібний, але більший за личинку, близько 0,5 мм завдовжки. За зовнішнім виглядом нагадує маленького павучка. Личинки і дорослі кліщі висисають сік з бруньок і листків. Пошкоджене листя втрачає зелене забарвлення і стає брудно-білим, не розвивається, приріст гілок припиняється, знижується врожай і морозостійкість пошкоджених кліщем дерев. Особливо багато кліщів скупчується у затінених частинах крони, на однорічних і жирових пагонах. Протягом року дає чотири-п'ять генерацій. Сильно шкодить у Криму, на Донбасі та інших південних областях України. Значної шкоди завдає також у багатьох садах Лісостепу і Полісся.
При високій чисельності кліщів листя знебарвлюється, приймає мармурове забарвлення і підсихає, внаслідок цього скорочується урожай, зменшується приріст пагонів, дерева зимують ослабленими.
Зовнішній вигляд
Самка довжиною 0,3-0,4 мм, широкоовальна, зверху опукла, від світло- до вишнево-червоного забарвлення з темними плямами з боків, на спинні довгі опушені щетинки, що сидять на високих світлих горбках. Самець завдовжки 0,26-0,28 мм, із слабо випуклим подовженим тілом буро-червоного кольору, що звужується до заднього кінця. Яйце кулясте, червонувате.
Заходи захисту
Проти зимуючих стадій кліща — внести мінеральні оливи із вмістом парафіну. Для фумігаційного ефекту проти рухливих стадій кліща у фазі фор- мування суцвіть — висунення буто- на внести препарат Кумулюс® ДФ, 6 кг/га. У фазі рожевий бутон проти всіх стадій кліща внести препарат Масаї®, 0,4 кг/га; Після цвітіння для фумігаційного ефекту проти рухливих стадій кліща внести Кумулюс® ДФ, 6 кг/га; У фазі лісовий горіх або по досяг- ненні ЕПШ для захисту проти всіх стадій кліща внести акарицид Масаї®, 0,6 кг / га.