Зовнішній вигляд
Павутинні кліщі – це комашки дуже малого розміру (від 1мм до 2мм), що плетуть павутинки, висмоктують соки у рослин. Вони можуть бути різного кольору: жовто-зелені, червоні, оранжеві, білі. На початку зараження, павутинні кліщі знаходяться на нижній частині листків - це малесенькі крапочки, що рухаються. Листочки, уражені павутинним кліщем, змінюють колір, з’являються жовті крапочки, і листки завчасно опадають, далі кліщики переносяться на всю рослину, і вона втрачає вигляд та гине.
Поширення
Зазвичай вони оселяються на зворотному боці листка і дуже швидко розмножуються. Викликають пошкодження рослин, проколюючи їх клітини для живлення. Живляться на кількох сотнях видів рослин.
Шкідливість
При ураженні павутинними кліщами рослина покривається павутиною. Оскільки ці кліщі надають перевагу теплому і сухому повітрю. Якщо рослина не дуже ушкоджена, можна потерти листя з обох боків й стебла мильним розчином. За значного ураження застосовують обприскування інсектицидами або колоїдною сіркою.
Заходи захисту
Попередити появу павутинного кліща можна, щоденно обприскуючи рослину. Якщо ж вже з’явилися шкідники, необхідно рослину ізолювати, поставити у прохолодне місце і використати хім. препарати: акарициди або інсектоакарициди - при необхідності обприскують два рази.
На жаль, природні методи, такі як господарське мило, часник, цибуля, що є безпечними для людини не допомагають, а безпечних акарицидів практично не існує. У квіткових магазинах можна придбати вже готові розпилювачі з хім. препаратами для кімнатних рослин. Найбільш нешкідливі у квартирних умовах препарати авермектінової групи: Актофіт, Фітоверм, Вермітек. Це дуже хороші препарати, якщо ними правильно користуватися. Вони, на жаль, не діють на яйця шкідника, тому потрібно обробляти декілька разів. Дані препарати не діють при температурі нижче +19 ° С і не зберігаються розчинені довше доби.
При температурі +21 ° C необхідні мінімум 3 обробки з інтервалом 8 днів. При температурі+30 ° C - 3-4 обробки з інтервалом 4-5 днів. В іншому випадку нова самка встигає подорослішати (6-7 діб при +30 ° С) і відкласти нові яйця.
Після проведених процедур рослину потрібно занести у приміщення на карантин (подалі від інших кімнатних рослин в затінене місце). Коли рослина почне оновлюватись, десь приблизно через 3 тижні, треба поставити її на постійне місце.