Фунгіцид, протруйник ДК Ракурс (Давкем)
карбендазим
ПЕРЕВАГИ ПРОТРУЙНИКА ДК РАКУРС
- унікальна комбінація триазолів;
- надійний контроль хвороб;
- тривалий захисний період (до 4 тижнів);
- стійкий до змивання опадами;
- можливість авіаційного застосування.
МЕХАНІЗМ ДІЇ ПРОТРУЙНИКА
ципроконазол - фунгіцидна діюча речовина з класу триазолів із захисною, лікувальною і стримуючою дією. Володіє порівняно високою розчинністю у воді і сильними системними властивостями. Дуже швидко сорбується листям (протягом 30 хвилин після обприскування) і пересувається в ньому. При нанесенні на листя поширюється акропетально в усі вегетуючі частини рослин. При попаданні на стебла переміщується переважно акропетально (від основи до верхівки рослини). При підвищеній вологості (понад 90%), оптимальній для розвитку захворювань, ципроконазол високоефективний незалежно від температури. Діє проти грибів з відділів аскоміцети (борошниста роса, різні плямистості), базидіоміцети (різні види іржі) і частково дейтероміцети. Особливо ефективний проти іржі зернових культур. Епоксиконазол - фунгіцидна системна діюча речовина широкого спектра дії з класу триазолів, що володіє профілактичною, викорінюючою і тривалою дією. Після обробки активно поглинається листям і переміщується по рослині, зберігаючись в ній протягом тривалого часу. Активний і при холодній, і вологій погоді. Відрізняється високою ефективністю проти збудників плямистостей листя і колоса зернових культур.
діючі речовини препарату мають системну дію. Ципроконазол є інгібітором біосинтезу стеринів, у тому числі ергостеролу, в клітинах грибів, пригнічуючи С-14-деметилювання взаємодією з цитохромом Р-450. На відміну від інших інгібіторів біосинтезу стеринів, ця діюча речовина має ширший спектр дії, обумовлений фізико-хімічними властивостями, поглинанням і переміщенням у рослинах.
Епоксиконазол, як і ципроконазол, інгібує ергостерол і порушує утворення клітинних мембран міцелію грибів. Пригнічує утворення апресоріїв і розвиток гіфів гриба на листі (профілактична дія). Після зараження гальмує зростання вогнищ ураження грибами на листках і всередині них, а також запобігає утворенню спор (викорінююча дія).
СПЕКТР ДІЇ ЗА ВИКОРИСТАННЯ ПРОТРУЙНИКА ДК РАКУРС
широкий спектр хвороб, у тому числі на пшениці - борошниста роса, бура іржа, стеблова іржа, жовта іржа, піренофороз, септоріоз листя та колосу, темно-бура плямистість; на ячмені - борошниста роса, карликова іржа, стеблова іржа, сітчаста плямистість, темно-бура плямистість, ринхоспоріоз.
ШВИДКІСТЬ ДІЇ ПРОТРУЙНИКА
препарат проникає в рослину протягом 2 годин після проведення обробки.
ПЕРІОД ЗАХИСНОЇ ДІЇ ПРОТРУЙНИКА ДК РАКУРС
препарат забезпечує захист посівів від інфекції протягом періоду до 4 тижнів з моменту обробки.
ПРИГОТУВАННЯ РОБОЧОГО РОЗЧИНУ ПРОТРУЙНИКА
робочий розчин слід готувати безпосередньо перед застосуванням препарату. Перед використанням необхідно ретельно перемішати препарат у заводській упаковці (струсити каністру кілька разів). Відміряти необхідну кількість препарату на одну заправку обприскувача. Препарат рекомендується вносити безпосередньо в бак обприскувача за умови добре працюючої гідравлічної мішалки, при цьому бак повинен бути не менш ніж наполовину заповнений водою. Далі при безперервному перемішуванні заповнити бак обприскувача водою до необхідного об'єму. Після приготування робочої рідини тару з-під препарату необхідно тричі сполоснути водою і вилити вміст у бак з робочим розчином. Перемішування потрібно продовжувати і під час обробки рослин. Робочий розчин має бути використаний у день приготування.
БАКОВІ СУМІШІ ТА СУМІСНІСТЬ ПРОТРУЙНИКА ДК РАКУРС
препарат сумісний з іншими засобами захисту рослин, окрім препаратів, що мають сильну лужну або сильну кислу реакцію. Змішувати препарати в баку обприскувача потрібно в такому порядку: ЗП (водорозчинні пакети) → ЗП → ВГ → КС → СЕ → КЕ (МЕ) → РГ → РК → ПАР. Кожен наступний компонент додається після повного розчинення (диспергування) попереднього. Перед застосуванням необхідно перевірити суміш на сумісність і фітотоксичність щодо оброблюваної культури.