Інсектицид, біопрепарат Актоверм (БТУ-Центр)
Біологічна дія препарату Актоверм
- Фіксує атмосферний азот (в умовах симбіозу з бобовими культурами) та перетворює його у форму, доступну для засвоєння рослинами.
- Синтезує рістстимулюючі речовини (вітаміни, фітогормони тощо).
- Перетворює ґрунтові фосфати, що важко засвоюються рослиною, в легкозасвоювані форми.
- Покращує якість насіння та стимулює ріст і розвиток бобових рослин.
- Сприяє інтенсивності процесів бульбочкоутворення, фотосинтезу, засвоєнню фосфору з ґрунту, розвитку потужної кореневої системи.
- Запобігає розвитку фітопатогенної мікрофлори - збудників хвороб рослин внаслідок конкурентного домінування бульбочкових бактерій.
- Збільшує вміст білка, жирів та вітамінів групи В у рослинах.
Склад препарату
Компонент 1:
- життєздатні клітини бульбочкових бактерій Bradyrhizobium japoniсum, Rhizobium leguminosarum bv. viceae, Rhizobium leguminosarum bv. phaseoli, Mezorhizobium ciceri, Sinorhizobium sp., які мають унікальну симбіотичну спорідненість до бобових культур.
- активні метаболіти мікроорганізмів (вітаміни, фітогормони тощо);
- компоненти поживного середовища (джерела живлення мікроорганізмів);
- загальне число життєздатних клітин –2,5×109 КУО/см3 .
Компонент 2:
фосформобілізуючий гриб Penicillium bilaіi.
Механізм дії
Токсикогенна дія препарату базується на властивостях специфічного природного нейротоксину - Аверсектину С незворотньо вражати нервову систему комах-шкідників та кліщів. Проникаючи в організм шкідника, Аверсектин С впливає на нервову систему, викликаючи параліч, після чого шкідник гине. Період між обробкою препаратом та першими ознаками його дії: 1 - 3 дні. Ознаки дії: сповільнений рух, параліч та загибель шкідників. Масова загибель шкідників настає через 3 - 7 днів.
Призначення та застосування Актоверм
Рекомендується застосовувати для знищення павутинного кліща, колорадського жука, попелиць, трипсів, біланів, совок, білокрилки, плодожерок, молі, листовійок, п’ядунів тощо на сільськогос- подарських, садових, декоративних культурах та квітах відкритого і закритого rрунту. Біопрепарат застосовують для боротьби з личинками різного віку та з імаго шкідників.
Передпосівну обробку насіння проводять в день посіву шляхом механізованої або ручної обробки посівного матеріалу, рівномірно змішуючи біопрепарат з насінням бобових культур. Для обробки насіння використовують будь-яке стандартне обладнання. Припосівну обробку насіння проводять в сівалці під час посіву.
Особливості застосування:
- перед застосуванням компоненти біопрепарату АНДЕРІЗ - р змішують у пропорції 10 л компоненту №1 : 0,5 л компоненту № 2.
- робочий розчин готують в день обробки, при необхідності зберігають в прохолодному темному місці не більше 4-х годин.
- після відкриття упаковки, біопрепарат АНДЕРІЗ - р необхідно використати протягом доби.
- обробку насіння проводять у затінку, уникаючи дії прямих сонячних променів.
- оброблене насіння просушують в затіненому місці до сипучого стану та висівають або зберігають в захищеному від ультрафіолету приміщенні.
- посів проводять у вологий ґрунт.
- мінімальна температура застосування біопрепарату 100С, максимальна – не вище 300С.
Особливості застосування з протруйниками:
- Біопрепарат можна застосовувати з іншими препаратами рістстимулюючої та проти мікробної дії, біоприлиплювачами та мікроелементами.
- Не сумісний в баковій суміші з сильнодіючими хімічними протруйниками.
Заходи безпеки: При попаданні біопрепарату Андеріз - р на шкіру – видалити серветкою залишки та промити місце ураження водою з милом, при попаданні в очі – ретельно промити їх великою кількістю води.
Умови зберігання: Біопрепарат АНДЕРІЗ - р зберігають в герметичній упаковці, в сухому, захищеному від світла місці.
Гарантійний строк зберігання: 6 місяців за температури від 4 0С до 10 0С або 3 місяці за температури від 10 0С до 15 0С.
Обробка насіння. Внесення в рядок при посіві — 0,2-0,3 л/га