Гербіцид Слаш (DuPont)
Селективний післясходовий гербіцид широкого спектру дії, розроблений на основі новітньої молекули ArylexTM active, для весняного застосування у посівах озимого ріпаку.
Переваги гербіциду Слаш
- Вконтроль широкого спектру однорічних та багаторічних широколистих бур’янів, в т.ч. підмареннику чіпкого, волошок синіх, маку польового, лободи білої, видів ромашок, осотів та ін.
- Проявляє як листкову, так і частково ґрунтову активність.
- Сумісний із більшістю засобів захисту рослин, що використовуються у посівах ріпаку озимого.
- Гербіцид призначено для застосовування весною після відновлення вегетації озимого ріпаку на початку активного росту бур’янів.
Механізм дії
Слаш™ - високотехнологічна формуляція двох діючих речовин ArylexTM active: галауксифен-метилу та клопіраліду.
Гербіцид швидко поглинається листям і корінням, рухаючись системно по ксилемі і флоемі, накопичується у тканинах меристеми, де трансформується в процесі метаболізму. Внаслідок цього активний ріст чутливих бур`янів припиняється, бур’яни перестають конкурувати з культурою за елементи живлення, воду та сонячне світло.
- Діюча речовина галауксифен-метил належить до класу синтетичних ауксинів. Речовина імітує ефект постійної високої дози природного рослинного гормону ауксина, викликаючи супер стимуляцію конкретних ауксин-регульованих генів, що призводить до порушення процесів росту.
- Діюча речовина клопіралід - це синтетична форма натурального рослинного гормону. Застосування клопіраліду призводить до заміщення та блокування функцій натуральних гормонів рослини, результатом чого є значні порушення ростових процесів рослини та, як наслідок, її загибель.
Спектор дії гербіциду Слаш
Застосування новітньої молекули Arylex™ active дозволяє відмінно контролювати широкий спектр однорічних та багаторічних широколистих бур’янів, у т.ч. підмареннику чіпкого, волошки синьої, маку польового, лободи білої, видів ромашок, осотів та ін.
Окрім того, гербіцид Слаш™ може суттєво пригнічувати однорічні дводольні бур’яни з родини Капустяних: талабан польовий (Thlaspi arvense L.), грицики звичайні (Capsella bursa-pastoris (L.) Medicus), кучерявець Софії (Descurainia sophia (L.) Webb.), якщо на момент обробки рослини цих видів знаходяться на ранніх фазах розвитку. Гербіцид не діє на злакові види бур’янів.
Рекомендації щодо використання
Восени того ж року можливо висівати озимі зернові та озимий ріпак. Навесні наступного року можливо висівати ярі зернові, кукурудзу, цукрові буряки, а також ярий ріпак. У випадку випадання культури, що була оброблена навесні гербіцидом Слаш™, можливо пересівати ярими зерновими, травами, ярим ріпаком чи кукурудзою.
- Не рекомендується застосовувати Слаш™, якщо посіви ріпаку озимого знаходяться в стані стресу (внаслідок ушкодження рослин шкідниками, хворобами, нестачі живлення, попередньо застосованих препаратів, дії посухи чи спеки, надмірної вологості повітря та ґрунту, а також впливу прохолодних погодних умов, тощо).
- У разі застосування з препаратами-партнерами, слід дотримуватись регламентів їх застосування.
- Слід уникати перекриття та знесення робочого розчину на сусідні культури.
- Дощ, що випав протягом 1-ї години після внесення, може знизити ефективність дії препарату.
- Згідно сільськогосподарської практики препарат рекомендується застосовувати коли комахи-запилювачі не є активними (рано вранці або пізно ввечері).
- Забороняється застосування в особистих підсобних господарствах, авіаційним методом, водоохоронній зоні рибогосподарських водойм.
Запобігання виникненню стійкості до препарату
Завдяки тому, що гербіцид Слаш™ містить у своєму складі дві діючі речовини галауксифен-метил та клопіралід, ризик виникнення резистентності знижується. Галауксифен-метил відноситься до нового класу хімічних сполук – арилпіколінати, а клопіралід – до класу піридинів. Обидві діючі речовини за міжнародною класифікацією відносяться до групи О (Group O, HRAC classification), ризик розвитку резистентності у якої, визначений як низький. Однак, щоб унеможливити чи мінімізувати будь-який потенційний ризик, слід дотримуватись наступних рекомендацій:
- Використовувати максимально допустимі дози препарату для контролю важко контрольованих бур’янів.
- Забезпечувати ротацію культур у сівозміні.
- Здійснювати чергування гербіцидів з іншими механізмами дії на одному полі.
Сумісність
Слаш™ сумісний із більшістю засобів захисту рослин, що використовуються у посівах ріпаку озимого. Проте перед застосуванням у кожному окремому випадку необхідно ознайомитись з рекомендаціями препарату-партнера, провести тест на сумісність та протестувати дію бакової суміші на невеликій ділянці поля. Можливе застосування препарату одночасно з внесенням грамініцидів, регуляторів росту, фунгіцидів чи інсектицидів (окрім фосфорорганічних), рідких азотних добрив.
Обприскування посівів навесні, після відновлення вегетації озимого ріпаку, починаючи від фази початку росту стебла до фази утворення квіткових бутонів у культури (ВВСН 30-50)