Гербіцид Шериф (Дефенда)
Післясходовий гербіцид системної дії для контролю дводольних бур’янів, в тому числі стійких до 2,4-Д в посівах зернових колосових культур
Переваги гербіциду
- Широкий спектр контрольованих бур'янів, особливо таких, як осот, підмаренник чіпкий та ін.
- Низька норма внесення - 15-25 г / га, забезпечує зручність і простоту у використанні.
- Розтягнуті строки застосування: від появи 2 листків до прапорцевого листка в культурі.
- Висока швидкість дії 5-8 днів і тривалий період захисту - 30 днів.
- Сумісний з більшістю пестицидів.
- Відсутня фітотоксичність для зернових колосових культур.
- Не має обмежень в сівозміні.
- Ефективно працює починаючи з температурою повітря 5 ° С.
Механізм дії
Діюча речовина препарату – трибенурон-метил – за способом дії на рослину належить до інгібіторів синтезу амінокислот. Проникаючи до рослини через листя, стебла та коріння, транспортується до точок росту, блокує виробництво основних амінокислот та ділення клітин рослини.
Через 2-3 години після обробітку гербіцидом ШЕРИФ чутливі рослини бур’янів призупиняються у рості та розвитку, перестають поглинати з ґрунту воду та мінеральні речовини та конкурувати з культурними рослинами. Візуальні ознаки дії препарату відмічаються через 5-8 днів і проявляються в побурінні та загибелі рослин. Молоді бур’яни гинуть на 2-3 дні раніше ніж бур’яни більш пізніх стадій розвитку.
Спектр дії
- Найчутливіші бур’яни: гірчак почечуйний, ромашка (види), гірчиця польова, гірчиця чорна, грицики звичайні, дворядник, редька дика, щириця розлога, жовтець, зірочник середній, види кислиць, кропива глуха, кукіль звичайний, лобода біла, льнянки (види), мак дикий,
- піщанки (види), смілка конічна, соняшник (падалиця), падалиця ріпаку, спориш, сухоребрики, талабан польовий, жабрій звичайний, біфора промениста, горошок види, жовтозілля, злинка канадська,латук (молокан), міагрум пронизанолистий, незабудка польова, шпергель звичайний, хрінниця види.
- Помірно чутливі бур’яни: будяк польовий, волошка синя, гірчак березко видний, калачики, кульбаба, осот польовий, підмаренник чіпкий, фіалка триколірна, хризантема польова.
- Стійкі бур’яни: Рутка лікарська, берізка польова, вероніка плющелистна, всі види злакових бур’янів.
Рекомендації щодо застосування
Найкращий ефект досягається при внесенні препарату в період активного росту бур’янів (фаза 2-4 листків – у однорічних, розетки – у багаторічних). У культури фаза розвитку може бути від 2-3 листків до появи прапорцевого листка. Оптимальна температура повітря від +15° до +25°С. Однак, може застосовуватися і при температурі +5°-7°С, але бур’яни, які обробляються, повинні бути вегетуючими (знаходитися в стадії активного росту). Обробка при низьких температурах не впливає на ефективність дії препарату, а лише дещо збільшує тривалість настання загибелі бур’янів. При наявності перерослих та переважанні в посівах середньо чутливих та стійких бур’янів встановлюється максимальна норма витрати препарату.
Сумісний з більшістю засобів захисту рослин, що використовуються для захисту зернових культур та з рідкими добривами. Однак у кожному конкретному випадку перед приготуванням бакової суміші слід провести пробне випробування на сумісність. Не допускайте знесення робочого розчину на сусідні культури, чутливі до гербіциду. Дощ протягом 3 годин після обприскування може змити гербіцид ще до повного проникнення і знизити його ефективність.
Норма витрати робочого розчину — 200 - 300 л/га.
Класифікація ВООЗ: ІІІ клас (помірно небезпечний), безпечний для бджіл, птахів, риб.