Довідник
Пестициди
Насіння
Добрива
Бур’яни
Хвороби
Шкідники
Тема дня
....

Гербіцид Нікомекс (МАК Гмбх)

Гербіцид

РОЗДРУКУВАТИ
Концентрація діючої речовини

700+125 г/кг


Препаративна форма

ВГ


Хімічний клас

сульфонілсечовини


Заявник

МАК Гмбх


Виробник

МАК Гмбх


Термін реєстрації

31.12.2024


Додаткова інформація про Гербіцид Нікомекс

ПЕРЕВАГИ ГЕРБІЦИДУ НІКОМЕКС

  • дуже широкий спектр дії завдяки комбінації двох діючих речовин, взаємно доповнюють один одного
  • тривалий період захисту культури
  • економічність в використанні завдяки низькій нормі витрати
  • сучасна, зручна в застосуванні, транспортуванні і зберіганні препаративная форма

СПЕКТР ЧУТЛИВОСТІ БУР’ЯНІВ ЗА ВИКОРИСТАННЯ ГЕРБІЦИДУ

однорічні злакові: плоскуха звичайна (куряче просо), мишій, види, росичка криваво-червона, вівсюг (овес порожній), просо засмічена (посівне), просо ветвістометельчатое, просо волосовидне, Елевсіна індійська.

багаторічні злакові: пирій повзучий, сорго аллепская (сорго).

однорічні дводольні: аістнік цікутовий, амброзія полинолиста, волошка синя, вика волосиста (горошок), горець, види, гірчиця польова, гулявник, види, дескурайнія Софії, диван однорічна, жовтушник лакфіольний, капуста польова, жовтозілля звичайне, лобода, види, кульбаба лікарський , осот городній, грицики звичайні, пікульнік, види, редька дика, ромашка, види, чистець однорічний, щириця закинута, талабан польовий, глуха кропива пурпурова.

багаторічні дводольні: осот польовий, латук татарський (осот блакитний, молокан), осот польовий (жовтий).

МЕХАНІЗМ ДІЇ ГЕРБІЦИДУ

Нікомекс володіє системним вибіркову дію. Діючі речовини проникають в бур'яни через листя та коріння, поглинаються ними і пересуваються по рослині через ксиліт і флоему. Вони пригнічують фермент ацетолактатсинтази, яка бере участь в синтезі незамінних амінокислот лейцину, ізолейцину і валіну. В результаті в рослині створюється дефіцит даних кислот, що викликає порушення процесу ділення клітин, зупинку зростання і подальшу загибель бур'янів.

ШВИДКІСТЬ ДІЇ ГЕРБІЦИДУ

гербіцид надходить в рослини досить швидко (приблизно протягом 4 годин після обробки). Уповільнення росту бур'янів відбувається вже протягом декількох годин після поглинання ними препарату, проте видимі симптоми відзначаються через 5 - 10 днів після обробки. Повний відмирання бур'янів настає через 15 і більше днів. Швидкість прояви затримки росту залежить від погодних умов в момент обробки (вологість, температура), видового складу бур'янів та фази їх розвитку.

ПОГЛИНАННЯ І ПЕРЕМІЩЕННЯ У РОСЛИНІ ГЕРБІЦИДУ НІКОМЕКС

першими симптомами прояву активності Нікомекса є різке уповільнення зростання бур'янів. В подальшому з'являється антоціанова забарвлення, відбувається знебарвлення жилок, хлороз листя, відмирання точок росту, хлороз, некроз тканин. Листя бур'янів стають хлоротичними протягом 1 - 3 тижнів після обробки, точки зростання послідовно відмирають і бур'яни гинуть. Переросли-менш чутливі до гербіциду бур'яни не гинуть, але пригнічуються, припиняють подальший розвиток і не впливають на врожайність культури.

ПЕРІОД ЗАХИСНОЇ ДІЇ ГЕРБІЦИДУ

Нікомекс в більшості випадків добре знищує тільки ті бур'яни, які вже проросли або проростають в момент обробки.

ФІТОТОКСИЧНІСТЬ ГЕРБІЦИДУ

Нікомекс НЕ фітотоксічен для кукурудзи при дотриманні регламентів застосування. Він швидко метаболізується в рослинах кукурудзи, тому вона проявляє високу толерантність до препарату.

ВИНЕКНЕННЯ РЕЗИСТЕНТНОСТІ ГЕРБІЦИДУ

випадків виникнення резистентності до препарату не виявлено, однак, щоб уникнути її появи рекомендується чергувати застосування Нікомекс з гербіцидами з різних хімічних класів з різним механізмом дії.

ЗАСТОСУВАННЯ ГЕРБІЦИДУ НІКОМЕКС

Обприскування посівів у фазі 2 - 6 листків кукурудзи при висоті пирію повзучого 10 - 15 см, у фазі 1 - 4 листків однорічних дводольних і злакових бур'янів.

Нікомекс зареєстрований для застосування на посівах кукурудзи (крім кукурудзи на масло).

Небажано використання препарату на цукрових і лопаються кукурудзі, на батьківських лініях для виробництва насіння.

НОРМА ВИТРАТИ РОБОЧОЇ РІДИНИ ГЕРБІЦИДУ

рекомендується 50 - 70 г / га Нікомекса з додаванням 200 мл / га поверхнево-активної речовини Адью.

СІВОЗМІНА ЗА ВИКОРИСТАННЯ ГЕРБІЦИДУ

при дотриманні регламентів застосування Нікомекс нефітотоксічен для кукурудзи. Можливо пошкодження наступних культур сівозміни на лужних грунтах, а також якщо між використанням гербіциду і висівом наступної культури сівозміни переважала суха погода. При нормальній ротації сівозміни обмежень для наступних культур немає. Однак в разі необхідності пересіву площ, оброблених Нікомексом, пересівши проводити тільки кукурудзою.

ПРИГОТУВАННЯ РОБОЧОГО РОЗЧИНУ ГЕРБІЦИДУ

робочий розчин готують безпосередньо перед обприскуванням. Відміряють необхідну кількість Нікомекс на одну заправку обприскувача. Для приготування маточного розчину препарату ємність (відро) наповнюють на 1/4 водою, потім додають відведені кількість гербіциду, ретельно перемішують, доливають водою до 3/4 обсягу. Далі робочий розчин готують наступним чином: бак обприскувача наповнюють приблизно наполовину водою, включають мішалку, вливають в нього матковий розчин гербіциду, додають відповідну кількість прилипачів Адью, доливають водою до повного об'єму. Ємність для приготування маточного розчину кілька разів промивають водою і зливають в бак обприскувача.

Важливо! Адью необхідно додавати в бак обприскувача в останню чергу, інакше через рясної піни при додаванні прилипачів частина розчину може вилитися з бака обприскувача.

БАКОВІ СУМІШІ ТА СУМІСНІСТЬ ГЕРБІЦИДУ НІКОМЕКС

Нікомекс сумісний з гербіцидами на основі дикамби і інсектицидами з класу піретроїдів. Не слід змішувати Нікомекс з гербіцидами на основі 2,4-Д, щоб уникнути ослаблення дії на однодольні бур'яни, а також з фосфорорганічними інсектицидами щоб уникнути пошкодження культурних рослин.

Не можна змішувати препарат з пестицидами, що мають сильно лужну або сильно кислу реакцію.

КЛАСИФІКАЦІЯ ВООЗ, ТОКСИКОЛОГІЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА ГЕРБІЦИДУ

3-й (помірно небезпечна сполука). При роботі з препаратом необхідно дотримуватися вимог і запобіжні заходи згідно з СанПіН 1.2.2584-10. Необхідно застосування засобів індивідуального захисту органів дихання, зору і шкірних покривів.

Перша допомога при отруєнні:

- при появі перших ознак нездужання необхідно вивести потерпілого із зони дії препарату, зняти спецодяг, і забезпечити доступ свіжого повітря.

- при попаданні на шкіру - зняти забруднення ватним тампоном або шматком тканини (обережно, не втираючи) потім ретельно змити великою кількістю води з милом.

- при попаданні в очі - негайно промити їх при розімкнутих століттях великою кількістю чистої проточної води і звернутися до лікаря.

- при випадковому попаданні всередину - прополоскати рот водою. Якщо потерпілий у свідомості - негайно дати випити кілька склянок води з активованим вугіллям з розрахунку 1 г сорбенту на 1 кг маси тіла.

- при вдиханні - вивести постраждалого на свіже повітря, змінити забруднений одяг і викликати лікаря.

Транспортування препарату здійснюється тільки в заводській упаковці із заводською етикеткою усіма видами транспортних засобів відповідно до правил перевезення небезпечних вантажів, що діють на даному виді транспорту.

Транспортування і зберігання препарату спільно з харчовими продуктами і комбікормами категорично забороняється!

Способи знешкодження пролитого або розсипаного пестициду, способи знешкодження, утилізації тари і залишків пестициду:
для знешкодження пролитого робочого розчину препарату слід посипати забруднене місце піском або іншим негорючим матеріалом, здатним адсорбувати забруднення. Зібрати брудний пісок в контейнери для його утилізації згідно з місцевою інструкцією. Забруднену ділянку повинен бути промитий водою з милом або содою (200 г соди на відро води) і перекопаний.

Не допускається забруднення водойм господарсько-побутового та рибогосподарського призначення безпосередньо препаратом або використаною тарою. Забороняється зливати препарат в каналізацію, а також в будь-водойми!

Інструкція до препарату Нікомекс

кукурудза

Об’єкт проти якого обробляється

дводольні бур’яни, однорічні злакові бур’яни, багаторічні злакові бур'яни

Норма витрати препарату (г, кг, л/га, м куб, т)

60 г/га + ПАР «Флекс» - 200 мл/га

Спосіб, час обробок та обмеження

Обприскування культури у фазі 2-5 листків