Довідник
Пестициди
Насіння
Добрива
Бур’яни
Хвороби
Шкідники
Тема дня
....

Гербіцид Грізний (Петерс енд Бург)

Гербіцид

РОЗДРУКУВАТИ
Діюча речовина

трибенурон-метил


Концентрація діючої речовини

750 г/кг


Препаративна форма

в.д.г.


Хімічний клас

сульфонілсечовини


Заявник

Нертус Лтд


Виробник

Петерс енд Бург


Термін реєстрації

31.12.2019


Купити препарат Грізний можна у наступних дистриб'юторів

Умови

Упаковка містить 0.5 кг

Ціна 1 714
UAH / 1 кг
Зв'язатись
Умови

Ціна Договірна
Зв'язатись
Умови

Ціна Договірна
Зв'язатись

Додаткова інформація про Гербіцид Грізний

МЕХАНІЗМ ДІЇ ГЕРБІЦИДУ ГРІЗНИЙ

Діюча речовина проникає в рослину через її надземну частину, блокує поділ клітин в рослинах чутливих бур’янів, унаслідок чого їх ріст припиняється вже через декілька годин після обробки.

ШВИДКІСТЬ ДІЇ ГЕРБІЦИДУ

Перші візуальні симптоми дії препарату на бур’яни спостерігаються через 7–10 днів після обробки. Повна загибель бур’янів спостерігається на 15–20 день. Несприятливі погодні умови для розвитку рослин (низькі температури, посуха) уповільнюють дію препарату та прояв візуальних ознак гербіцидної дії. Менш чутливі бур’яни та ті, що знаходяться на більш пізніх стадіях, можуть не загинути, але їх ріст та розвиток припиняються і вони більше не конкурують з культурними рослинами за елементи живлення.

ПЕРЕВАГИ ГЕРБІЦИДУ

  • Зручна формуляція та низька норма витрати препарату на 1 га роблять його надзвичайно зручним для використання у виробничих умовах, при транспортуванні та зберіганні.
  • Ефективне знищення таких стійких бур’янів, як підмаренник чіпкий, осоти, ромашка непахуча, мак дикий та інші.
  • Відсутність післядії препарату на наступні культури сівозміни.
  • Мінімальний негативний вплив на культурні рослини дає можливість застосовувати препарат від фази 2–3 листків культури.
  • Препарат ефективно працює вже при температурах від +5 °С , що значно розширює період його використання як в осінній період, так і навесні.
  • Сумісність препарату з іншими пестицидами робить його ідеальним партнером для бакових сумішей в комплексних системах захисту рослин.

ЗАСТОСУВАННЯ ГЕРБІЦИДУ ГРІЗНИЙ

Препарат вноситься наземним обприскуванням у фазі від 2–3 листків до виходу в трубку ярого ячменю та до появи прапорцевого листка в озимої пшениці. Найвища ефективність дії препарату спостерігається на ранніх етапах росту та розвитку бур’янів: 3–6 справжніх листків для однорічних дводольних, фаза розетки для багаторічних та фаза 3–4 кільця — для підмаренника чіпкого.

Препарат діє на бур’яни при середньодобовій температурі повітря +5…+25 0С. Температура +15…+20 0С є найбільш оптимальною для застосування препарату. Обприскування проводиться при швидкості вітру не більш ніж 5 м/с. Дощ протягом 3 годин після внесення препарату може істотно знизити ефективність його дії проти бур’янів.

Завдяки швидкому розпаду в грунті препарат не накладає обмежень на висівання наступних культур сівозміни. У разі загибелі з якої-небудь причини посівів, які були оброблені препаратом, можна пересівати тільки яровими зерновими.

Застереження:

  • збирання врожаю після застосування препарату дозволяється не раніше ніж через 45 днів;
  • не рекомендується застосовувати препарат в бакових сумішах з інсектицидами групи фосфорорганічних сполук, оскільки це може призвести до токсикації культурних рослин.

ПРИГОТУВАННЯ РОБОЧОГО РОЗЧИНУ ГЕРБІЦИДУ

Для приготування робочого розчину бак обприскувача заповнюють водою на 1/4–1/3 об’єму, вмикають режим змішування і додають необхідну кількість препарату. Доливають бак водою до повного об’єму при ввімкненому режимі змішування. При приготуванні бакових сумішей сумісний пестицид додається лише після повного розчинення препарату ГРІЗНИЙ. Поверхнево активна речовина ТАЛАНТ додається в робочий розчин в останню чергу,  коли бак обприскувача заповнений вже на 2/3–3/4 об’єму. При внесенні препарату режим змішування має бути включений для підтримки робочого розчину в однорідному стані..

НОРМА ВИТРАТИ РОБОЧОЇ РІДИНИ ГЕРБІЦИДУ

Норма витрати робочого розчину становить 200–300 л/га. При високій густоті стояння рослин норма витрати робочого розчину збільшується до 400 л/га. Термін використання робочого розчину 24 години.

БАКОВІ СУМІШІ ТА СУМІСНІСТЬ ГЕРБІЦИДУ ГРІЗНИЙ

Препарат сумісний з більшістю пестицидів і агрохімікатів. Проте в кожному конкретному випадку слід проводити попередню оцінку сумісності компонентів бакової суміші. Для ефективного знищення таких бур’янів, як вероніка плющелиста, берізка польова, паслін чорний і амброзія полинолиста, препарат ГРІЗНИЙ слід застосовувати в бакових сумішах з препаратами групи 2,4-Д з половинними нормами витрати на 1 га.

Для ефективного знищення таких бур’янів, як вероніка плющелисна, березка польова, паслін чорний та амброзія полинолисна, препарат ГРІЗНИЙ слід застосовувати в бакових сумішах з препаратами АМІНКА або ЕФІРОН з половинними нормами витрати на 1 га.

СПЕКТР ЧУТЛИВОСТІ БУР’ЯНІВ ЗА ВИКОРИСТАННЯ ГЕРБІЦИДУ

Чутливі дводольні бур’яни  (норма внесення — 20 г/га). Будяк щетинистий; Герань, види; Гірчак почечуйний; Гірчиця польова; Гірчиця чорна; Глуха кропива, види; Горошок посівний; Грицики звичайні; Дворядник тонколистий; Дескурайнія Софії; Жабрій, види; Жовтець, види; Жовтушник прямий; Зірочник середній; Латук дикий; Мак дикий; Осот жовтий польовий; Редька дика; Роман польовий; Роман собачий; Ромашка, види; Смілка; Соняшник звичайний; Сухоребрик, види; Талабан польовий; Хрінниця, види; Фіалка польова; Шпергель польовий; Щириця загнута.

Чутливі дводольні бур’яни  (норма внесення — 25 г/га). Витка гречка берізко подібна; Калачики, види; Кульбаба звичайна; Лобода біла; Підмаренник чіпкий (3–4 міжвузля); Спориш звичайний; Хризантема посівна.

Помірно чутливі дводольні бур’яни. Волошка синя; Рутка лікарська; Фіалка триколірна.

Стійкі дводольні бур’яни. Амброзія полинолиста; Березка польова; Вероніка плющелисна.

Інструкція до препарату Грізний

пшениця озима

Об’єкт проти якого обробляється

багаторічні дводольні бур’яни, однорічні дводольні бур’яни, 4-д бур’яни

Норма витрати препарату (г, кг, л/га, м куб, т)

20-25 г/га

Спосіб, час обробок та обмеження

Обприскування від фази 2-3 листків у культури до появи прапоцевого листка включно (у фазі 2-4 листків у однорічних, розетки - у багаторічних бур'янів)


ячмінь ярий

Об’єкт проти якого обробляється

багаторічні дводольні бур’яни, однорічні дводольні бур’яни, 4-д бур’яни

Норма витрати препарату (г, кг, л/га, м куб, т)

15 г/га

Спосіб, час обробок та обмеження

Обприскування від фази 2-3 листків у культури до виходу в трубку (у фазі 2-4 листків у однорічних, розетки - у багаторічних бур'янів)


пшениця озима

Об’єкт проти якого обробляється

багаторічні дводольні бур’яни, однорічні дводольні бур’яни, 4-д бур’яни

Норма витрати препарату (г, кг, л/га, м куб, т)

10-15 г/га + 200 мл/га ПАР Талант

Спосіб, час обробок та обмеження

Обприскування від фази 2-3 листків до появи прапорцевого листка культури включно