Довідник
Пестициди
Насіння
Добрива
Бур’яни
Хвороби
Шкідники
Тема дня
....

Гербіциди Франкорн (Франдеса Україна)

Гербіциди

РОЗДРУКУВАТИ
Діюча речовина

Мезотріон


Концентрація діючої речовини

480 г/л


Препаративна форма

КС


Хімічний клас

трикетони


Заявник

Франдеса


Виробник

Франдеса


Купити препарат Франкорн можна у наступних дистриб'юторів

Умови

Офіційний дистриб'ютор. Доставка по Україні.
Ціна Договірна
Зв'язатись

Додаткова інформація про Гербіциди Франкорн

Післясходовий гербіцид для боротьби з однорічними і деякими багаторічними дводольними бур'янами в посівах кукурудзи.

Механізм дії

В рослину препарат Франкорн проникає через листя та коріння, переміщуючись акропетально і базипетально, і призупиняє ріст чутливих бур'янів. Діюча речовина препарату мезотріон відноситься до хімічного класу трикетонів, має системну і грунтову дію. Він блокує дію важливого рослинного ензиму п-гідрокси- феніл-піруватдегідрогенази, необхідного для фотосинтезу, та запобігає формуванню каротиноїдів у рослинах бур'янів. Без каротиноїдів світлова енергія та побічні продукти фотосинтезу руйнують хлорофіл та клітинні мембрани. У результаті відбувається швидке знебарвлення листків, а з часом - некроз та загибель бур'янів.

Швидкість впливу, період захисної дії

Перші ознаки дії препарату проявляються через 2-3 дні, гинуть бур'яни через 7-14 днів після внесення. Тривалість захисної дії препарату залежить від норми витрати, видового складу та фази розвитку бур'янів, а також від погодних умов після проведення обприскування.

Переваги

  • Контроль широкого спектру дводольних та пригнічення однорічних злакових бур'янів;
  • Системна дія та грунтова активність;
  • Відмінний партнер для бакових сумішей;
  • Швидка та пролонгована дія, що запобігає появі наступних хвиль бур'янів;
  • Контролює падалицю соняшнику, у тому числі стійку до імідазолінонів та похідних сульфонілсечовин.

Сумісність з іншими препаратами

Препарат можна застосовувати як самостійно (обов'язково потрібно використовувати з ПАР Агро), так і в бакових сумішах із досходовими грунтовими гербіцидами (д.р. пропізохлор, ацетохлор, S-метолахлор, тербутилазин), а також зі страховими післясходовими гербіцидами (Сатурн, МД). При використанні в бакових сумішах з іншими пестицидами в кожному конкретному випадку необхідна попередня перевірка на фізико-хімічну сумісність компонентів, що змішуються. Не використовувати в бакових сумішах з інсектицидами на основі карбаматів і фосфорорганічних сполук і не вносити гербіцид протягом 14 діб до або після обробки такими препаратами.

Рекомендації за оптимальними умовами застосування

Завдяки м'якій дії мезотріону на кукурудзу його можна застосовувати від посіву і до фази 8-го листка у культури включно. Максимальна ефективність досягається при обприскуванні однорічних бур'янів у фазу 2-3 листків, багаторічних - у фазу розетки діаметром 5-8 см. Завдяки ґрунтовій дії гербіцид зберігає активність протягом 6-8 тижнів, попереджуючи появу сходів другої хвилі бур'янів. Використання поверхнево-активних речовин значно покращує поглинання мезотріону та підвищує ефективність дії препарату. Оптимальна температура повітря для застосування препарату: від +10°С до +25°С. Не рекомендується застосовувати на посівах, засіяних насінням, обробленим фосфорорганічними інсектицидами. Не рекомендується обробляти посіви, якщо рослини перебувають в стресовому стані, перед прогнозованим заморозком чи відразу після нього. Не застосовувати повторно, уникати перекриття при обприскуванні. Норма витрати робочого розчину - 200-300 л/га. Норма витрати препарату залежить від видового складу і фази розвитку бур'янів. Обмеження по сівозміні: Культури можна висівати за умови проведення оранки; Озимі: пшениця, ячмінь та ріпак - через 3-4 місяці; Соя, соняшник, ріпак ярий, сорго - через 10 місяців; Цукрові, столові та кормові буряки, горох, боби - через 18 місяців.

Інструкція до препарату Франкорн

кукурудза

Об’єкт проти якого обробляється

багаторічні дводольні бур’яни, однорічні дводольні бур’яни

Норма витрати препарату (г, кг, л/га, м куб, т)

0,2-0,25 + 0,2 л/га

Спосіб, час обробок та обмеження

Обробка у фазі 3-8 справжніх листків культури (на ранніх фазах розвитку бур'янів)


Дізнатись більше про Франкорн