Переваги
- пригнічення широкого спектра дводольних бур’янів, а також деяких однорічних злакових (на початкових стадіях росту)
- широке «вікно» застосування (до 6 - 8 листків)
- висока швидкість прояву симптомів гербіцидної дії
- стримування другої «хвилі» бур’янів за рахунок ґрунтової дії
- висока селективність до культури
- сумісність із іншими гербіцидами в бакових сумішах
Призначення
Післясходовий системний гербіцид із ґрунтовою дією для боротьби з однорічними та деякими багаторічними дводольними бур’янами, а також окремими видами однорічних злакових бур’янів у посівах кукурудзи.
Характеристика діючої речовини: мезотріон належить до хімічного класу трикетонів.
Спектр дії
Егіда знищує широкий спектр дводольних бур’янів, а також окремі види однорічних злакових на початкових фазах їх росту. Серед чутливих до препарату такі однорічні дводольні бур’яни: канатник Теофраста, щириця (види), осот городній, галінсога дрібноквіткова, гірчиця польова, суріпиця звичайна, редька дика, дурман звичайний, ромашка, редька біла, нетреба звичайна, зірочник середній, гірчак почечуйний, портулак городній, жовтець польовий, амброзія полинолиста, лутига, жабрій звичайний, паслін чорний, лобода біла. Частково гербіцид пригнічує і багаторічні дводольні: осот рожевий, осот жовтий польовий, хвощ польовий, березка польова (тільки ті рослини, які потрапили під обробку), молочай лозяний (на початкових фазах розвитку); а також однорічні злакові бур’яни: просо колосовидне, плоскуха звичайна, пальчатка криваво-червона.
Механізм дії
Мезотріон проникає в рослини через листя та коріння, пересувається акропетально і базипетально. Пригнічує біосинтез каротиноїдів.
Швидкість та симптоми впливу
після обробки Егідою чутливі бур’яни протягом 1 - 2 днів припиняють свій ріст, їх точки росту знебарвлюються, після того знебарвлюється повністю вся рослина, її тканини відмирають. Повна загибель бур’янів настає протягом 1 – 2 тижнів з моменту обробки залежно від погодних умов і видового складу бур’янів.
Період захисної дії: 40 - 60 днів з моменту обробки залежно від норми витрати, погодних умов, видового складу і фізіологічного стану бур’янів.
Рекомендації щодо застосування
Обприскування посівів гербіцидом проводять у фазу 3 - 8 листків культури і в ранні фази росту (2 - 4 листки) бур’янів. Оптимальна при обприскуванні фаза однорічних бур’янів – 2 – 3 листки, багаторічних – розетка діаметром 5 - 8 см. При цьому бур’яни повинні активно вегетувати, що покращує проникнення і розподіл в них діючої речовини препарату. Важливо провести обприскування в фази, коли культура не екранує бур’яни. Не слід проводити обробку, якщо рослини кукурудзи знаходяться в стресовому стані у зв’язку з посухою, заморозками та іншими несприятливими умовами, а також за рясної роси та випадання опадів. Дощ, що пройшов через годину після обприскування, не знижує ефективності гербіциду. Для досягнення максимальної ефективності Егіди необхідно забезпечити якісне і рівномірне покриття листя бур’янів робочим розчином препарату. Максимальну норму витрати препарату застосовують за високої забур’яненості посівів і за упущення оптимальної для обробки фази розвитку бур’янів, а також за несприятливих погодних умов. Не слід проводити механічний обробіток ґрунту протягом тижня до і після застосування Егіди.
Фітотоксичність: у рекомендованих нормах витрати препарат не проявляє фітотоксичності щодо культури, не пригнічує її ріст та розвиток.
Можливість виникнення резистентності
випадків появи резистентності не виявлено.
Для запобігання виникненню резистентності рекомендується чергування застосування препарату із внесенням гербіцидів інших хімічних класів.
Обмеження щодо сівозміни
за необхідності пересівання кукурудзи, обробленої Егідою, можна висівати кукурудзу відразу. Восени того ж року можна сіяти (після оранки) озимий ячмінь та озиму пшеницю, райграс, озимий ріпак. Навесні наступного року (після оранки) можна висівати сою, соняшник, ріпак, сорго, люцерну. Чутливі культури (буряки цукрові, столові та кормові, горох, бобові, овочі) слід висівати не раніше, ніж через 18 місяців після застосування препарату. У разі виникнення сумнівів перед висіванням чутливих культур рекомендується провести біотестування (методика описана на стор. 158).
Сумісність
для розширення спектра дії Егіду можна застосовувати в бакових сумішах з іншими гербіцидами, наприклад з Дублоном, Дублоном® Голд, а також гербіцидами на основі S-метолахлору (Мілонга®), що застосовуються у ті самі терміни. Однак у кожному конкретному випадку змішувані препарати слід перевіряти на сумісність, а також стабільність і фітотоксичність робочої рідини суміші.
Не рекомендується застосовувати інсектициди на основі фосфорорганічних сполук та тіокарбаматів менш ніж за 8 днів до або після застосування гербіциду.
Витрата робочої рідини: 200 - 250 л/га.