21 серпня 2019, 11:20, ЗЗР

Названо сільгоспкультуру, яка здатна відлякувати сарану

За словами директора ініціативи Аріана Кіза, у боротьбі з сараною необхідно шукати альтернативні методи. Використання традиційних пестицидів неефективне у зв’язку з рядом практичних причин та впливом на здоров’я людей, пише opb.org.

З метою дослідження всіх аспектів життя сарани в підвалі будівлі в кампусі Університету штату Арізона була облаштована спеціальна лабораторія, де міститься сарана різних видів.

Співробітники лабораторії також проводить польові дослідження в Сенегалі, де аграрії вирощують просо з урахуванням стійких методів землеробства. На цих угіддях збирають високі врожаї проса — рослини з відносно низьким вмістом вуглеводів.

«На щастя, в результаті наших досліджень ми виявили, що поля з просом — це ті місця, які, як правило, не подобаються сарані», — зауважив Аріан Кіз.

Повторними дослідженнями науковцям необхідно довести, що зміна методів ведення сільського господарства може стати одним із способів боротьби з сараною.

За даними Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН, ситуація з сараною є найбільш загрозливою в Ємені і на індійсько-пакистанському кордоні.

«Один рій, що охоплює один квадратний кілометр, містить 50 млн саранових, і цей рій може знищити 100 тонн зеленої маси на день. Це може привести до катастрофи не тільки в Ємені, але і в інших країнах, таких як Саудівська Аравія», — наголосив Ваджі Мутавакель, генеральний директор Управління із захисту рослин в єменської столиці Сана.