22 березня 2019, 13:20, ЗЗР

Фахівці поділились рекомендаціями у догляді за плодовими та ягідними насадженнями навесні

Національний центр «Плодівництво» проаналізував вплив умов зимівлі на стан плодових культур в Україні та дав виробникам рекомендації щодо догляду за насадженнями, повідомляє сайт НААН.

За словами фахівців, осінь була надзвичайно коротка, зимовий період розпочався на 10-12 днів раніше середньо багаторічних норм. Однак зниження температури відбувалось доволі поступово, що сприяло загартуванню рослин, розвитку їх морозостійкості.

«Найнижчі січневі температури не були критичними для плодових та ягідних рослин у більшості регіонів. Опадів було достатньо, сніговий покрив сягав 25-40 см, що сприяло захисту насаджень суниці від дії низьких температур», — йдеться в повідомленні.

Так, наприкінці другої декади лютого відбулось наростання середньодобової температури до рекордних за 100 років значень (10-14°С), надалі після незначного похолодання знов відмічено потепління (8 березня — вище 17°С). На даний час відмічено початок набухання бруньок у плодових та ягідних культур, що може знизити їх морозостійкість за умов різкого зниження температури.

Науковці рекомендують після наступної хвилі холоду провести ретельне обстеження стану плодових та ягідних насаджень і лабораторне визначення пошкодження відібраних зразків. Також важливо передбачити відновлювальні заходи для лікування дерев за допомогою спеціальних садових замазок. На даний час фахівцями проводиться збір інформації про стан насаджень і погодних умов по регіонах України.