20 березня 2019, 09:51, Україна

Більше десятка вітчизняних господарств зацікавлені у вирощуванні органічного амаранту

Про це у ході ІІІ Міжнародного конгресу «Органічна Україна 2019» заявив Олександр Дуда, голова ГО «Асоціація виробників амаранту та амарантової продукції», пише agro-yug.com.ua.

Олександр Дуда: Амарант може стати Клондайком для бізнесу
Читати по темі:

На його думку, Україна може стати найбільшим виробником органічного амаранту у світі. Цьому сприяють родючість українських ґрунтів, а достатня кількість сонячної інсоляції дозволяє отримати максимальну продуктивність. Експерт підкреслив, що за багатьма якісними показниками насіння амаранту, вирощене в Україні, перевершує індійське, пакистанське та перуанське. На сьогодні вартість вирощування насіння амаранту не перевищує 400 євро/га.

«Так склалась ситуація, що у 2017-2018 роках в Україні бракувало амаранту для переробки і переробні підприємства мали шукати в інших країнах сировину і нічого рівноцінного не знайшли. Тому в цьому є наша перевага. Амарант ціниться в усьому світі. Це культура, яка має надзвичайну унікальні лікувальні властивості. 86% амаранту використовується у фармацевтичній промисловості, 14% — у косметичній промисловості. Якщо дуже коротко і просто, то амарант можна назвати еліксиром молодості і життя», — розповідає Дуда.

За його словами, амарант все більше набуває популярності також через те, що він є однією з посухостійких культур та має великий потенціал врожайності саме на території України.

«В Україні з амаранту виготовляють широкий спектр продукції, серед яких органічні — олія, борошно, крупи, пластівці», — зазначає він.

Окрім того, амарант має багатий хімічний склад (сквален, полі ненасичені жирні кислоти, макроелементи, вітаміни), а також має найбільший вихід білка з 1 га (15-17%в сухій вегетативній масі).