1 березня 2019, 16:30, Урожай

Фахівці оцінили весняний стан посівів озимих культур

За інформацією Держпродспоживслужби, сприятливі агрокліматичні умов звітного періоду в південних, центральних, подекуди західних областях, переважно на добре розвинених посівах озимих пшениці, ячменю та жита стимулювали слабкий розвиток борошнистої роси, септоріозу, кореневих гнилей, де збудники цих хвороб збереглися на 2-6% рослин. В осередках Київської, Полтавської, Черкаської, Чернігівської областей на 3-6% рослин озимини розвивається снігова пліснява. У господарствах Волинської області хворобою уражено до 10% посівів.

«За потепління через високий рівень ураженості рослин озимини можливий масовий розвиток хвороб. Тому, ефективним заходом оздоровлення рослин та покращення стану посівів буде ранньовесняне боронування з прикореневим підживленням мінеральними добривами», — радять фахівці.

У свою чергу танення снігу в західних, центральних та південних регіонах танення снігу призвело до затоплення 20-60% нір мишоподібних гризунів, особливо у понижених місцях рельєфу.

«Наразі популяція гризунів знаходиться у пригніченому стані та характеризується низькими показниками життєдіяльності. Лише, у прикрайових смугах окремих полів Вінницької, Волинської, Київської, Херсонської, Чернівецької областей дещо підвищена, зокрема в озимині 4-5, багаторічних травах 5-10 жилих колоній на гектар», — повідомляють в Держпродспоживслужбі.

Надалі розвиток мишоподібних гризунів залежатиме від погодно кліматичних умов, сприятливе поєднання яких зумовлюватиме збільшення чисельності та шкідливості ссавців. За середньодобової температури плюс 5°С можливе відновлення розмноження та переселення гризунів у посіви озимих зі скирт соломи та інших стацій.