27 лютого 2019, 12:30, Урожай

В НААН проаналізували стан озимини та дали рекомендації щодо підживлення посівів

Як зазначається на сайті НААН, кінець другої-початок третьої декад лютого характеризувалися аномально теплою для цього періоду погодою. Відповідно до багаторічних даних такі погодні умови властиві першій та другій декадам березня. Тепла погода призвела до повного танення снігу та відтавання ґрунту, лише у східних та північних областях сніговий покрив на полях ще утримується на рівні 5-15 см.

Відновлення весняної вегетації озимих: чи потрібна рослинам допомога?
Читати по темі

В цілому цьогорічні агрометеорологічні умови були сприятливими для перезимівлі озимих зернових культур. Зараз надзвичайно важливо встигнути підживити посіви азотними добривами, поки в мерзлоталому ґрунту достатньо вологи.

За даними Інституту зрошуваного землеробства, завдяки високим денним температурам повітря на початку лютого в озимих культур відмічалось відновлення вегетації. Проте за останній тиждень стан озимих культур дещо покращився. Наразі на другому етапі органогенезу за Куперман (фаза кущіння) перебувають рослини озимих пшениці, тритикале та жита.

«У цілому стан озимих зернових культур оцінюється як добрий та задовільний. Критичних температур, що могли б призвести до вимерзання озимини протягом осінньо-зимового періоду не відмічалося», — наголосив Ярослав Гадзало, Президент НААН.