22 лютого 2019, 09:30, ЗЗР

За минулий рік в Україні встановлено більше 4 тисяч ділянок, вільних від карантинних організмів

У 2018 році державні фітосанітарні інспектори провели обстеження 3,2 млн га. площ, в тому числі щодо виявлення карантинних видів організмів — 1,6 млн га. Про це повідомив Андрій Челомбітко, директор Департаменту фітосанітарної безпеки, контролю в сфері насінництва і розсадництва Держпродспоживслужби.

«За результатами обстежень у 2018 році ми маємо ситуацію щодо запровадження і скасування карантинних режимів, яка кардинально відрізняється від попередніх років. Завдяки тому, що було скасовано мораторій на перевірки, «картина» щодо виявлення карантинних та інших шкідливих організмів на сьогодні є об'єктивною», — наголосив Андрій Челомбітко.

Зокрема, карантинні режими були запроваджені щодо 11 видів карантинних організмів. Площі під карантином збільшилися на понад 27 тис. га. Найбільше по західному кукурудзяному жуку та американському білому метелику. По 9 карантинних організмах відбулись скасування карантинних режимів на окремих площах де вони раніше були запроваджені. Загальна площа де були скасовані карантинні режими — 22,3 тис. га. Найбільші площі скасування карантинних режимів зафіксовано по американському білому метелику та амброзії полинолистій.

За словами директора Департаменту, на сьогоднішні день все більше країн у своїх фітосанітарних вимогах передбачають умову ввезення продукції виключно з місць вільних від карантинних та інших шкідливих організмів.

Читати по темі: Підсумки поширення карантинних організмів на території України у 2018 році