Дізнавайтесь першими найсвіжіші агрономічні новини України на нашій сторінці в Facebook, Telegram, а також підписуйтесь на Instagram СуперАгронома.
Травневі опади після температурного стрибка створили передумови для розвитку фузаріозу і септоріозу колоса
За сприятливих для розвитку та поширення патогенів погодних умов, особливо в період цвітіння культур, втрати урожайності від фузаріозу колоса можуть варіюватися від 25% до понад 70%, від септоріозу колоса — від 10% й до понад 40%.
Про це розповів Олександр Мигловець, керівник департаменту агротехнологій Ukravit.
Він додав, що травневі опади у більшості регіонів України створили сприятливі передумови для ураження зернових колосових культур фузаріозом та септоріозом колоса.
«Сукупна ж шкода від цих та інших хвороб за недостатньо ефективного або несвоєчасного контролю може бути просто колосальною, не кажучи вже про негативний вплив збудників на якість зерна, зокрема вміст у ньому мікотоксинів. Тому від початку й до середини цвітіння посіви зернових необхідно обробити потужними фунгіцидами, окрему увагу приділяючи якості покриття поверхні рослин. За потреби обробку можна повторити у фазі молочно-воскової стиглості, аби додатково проконтролювати пізній фузаріоз колоса, особливо на насіннєвих посівах», — радить він.
Для захисту зернових колосових культур від фузаріозу, септоріозу колоса та інших небезпечних хвороб Олександр в умовах поточного агросезону рекомендує віддати перевагу системному фунгіциду Інспір Голд (тебуконазол, 200 г/л + протіоконазол, 100 г/л) у нормі 1,0-1,25 л/га.
Тебуконазол призводить до блокування біосинтезу ергостеролу — основного стерину, що входить до складу клітинної стінки грибів, який призупиняє поділ клітин патогенів, в результаті чого вони з часом гинуть. Протіоконазол контролює поширені хвороби зернових, викликані збудниками із класів Аскоміцети, Базидіоміцети та Дейтероміцети. Ця діюча речовина також блокує синтез ергостеролу, але пригнічує, зокрема, цитохром – CYP51, що призводить до морфологічних та функціональних змін клітинної стінки у патогенів. За рахунок метаболізації протіоконазолу в рослині до стійкої сполуки протіоконазол-дестіо забезпечується максимально тривалий період захисної дії.
При застосуванні в період цвітіння – наливу колоса препарат контролює фузаріоз, септоріоз, додатково — альтернаріоз. При застосуванні в більш ранні терміни — септоріоз листя, піренофороз, борошнисту росу, види іржі тощо.
Служба новин



