Дізнавайтесь першими найсвіжіші агрономічні новини України на нашій сторінці в Facebook, Telegram, а також підписуйтесь на Instagram СуперАгронома.
Аграріям порадили, як підвищити ефективність застосування гербіциду гліфосату
Гліфосат має системну дію на бур'яни, однак навіть такий потужний гербіцид не завжди спрацьовує як очікується: пропускає деякі види бур'янів або припалює тільки верхівки. Що робити для того, щоб гліфосати спрацьовували, розповів доктор с.-г. наук Сергій Авраменко.
«Є випадки, коли навіть з мінімальними нормами гліфосати працюють досить таки непогано. Зокрема, у полі, яке обробляється за технологією no-till є варіант застосування гліфосатів з мінімальною нормою без втрати ефективності, — каже він.
У господарстві ПАОП "Промінь", що знаходиться на Харківщині у Берестинському районі, вже протягом трьох років практикує no-till, застосовують для боротьби із сегетальною рослинністю застосовують Гліфовіт (ізопропіламінну сіль гліфосату, 480) у нормі 2 л/га при виливі води 50 л/га. До робочого розчину додавали 75 г лимонної кислоти. Сергій Авраменко додає, таку операцію проводять щороку.
Фахівець продемонстрував результат на перерослій падалиці пшениці у полі, яке в господарстві готували під сівбу соняшника.
«Мінімальна доза ізопропіламінної солі гліфосату 480 взяла падалицю на відмінно. Є огріх біля стовпа, де не пройшов оприскувач. Бур'янів велика кількість. Всі вони живі. Таке поле все було, якби не проводили обробку. Отже, для того, щоб спрацьовували гліфосати (Раундап, Ураган, Торнадо, Гліфовіт тощо), потрібно розуміти декілька моментів. По-перше, вони погано працюють, коли є різкі перепади температур вдень і вночі. Бур'яни стають загартованими, сповільнюється сокорух і засвоєння діючої речовини гліфосату. Ну, а також, коли їх вносять при знижених температурах або занадто високих, — прокоментував Сергій Авраменко.
Серед інших рекомендацій те, що відрізняє гліфосати від інших гербіцидів. А саме необхідність зменшувати норму робочого розчину до мінімума. Бажано, щоб не більше 150 л на габочого розчину виливалося. В ідеалі — 50 л, 100 л, 70 л — це ідеальний варіант, каже фахівець.
Читайте також: Заборонені діючі речовини пестицидів в Україні та ЄС
Крім того, не слід забувати, що гліфосати працюють у кислому розчині, тобтому його потрібно підкислювати. В даному випадку в господарстві вносили лимонну кислоту. На перерослих бур'янах завищувати норму.
«В господарстві дотримали всі технологічні моменти. У нас було три хвилі приморозків. Гліфосат вносили після першої хвилі приморозків. Через кілька днів знову почалися приморзки і незважаючи на це, препарат спрацював за рахунок того, що концентрація була досить таки високою і підкислили, ну, і вгадали з температурою, — підсумував фахівець.
Меланія Несмачна, SuperAgronom.com



