Гліфосат – білі кристали. Запаху не має. Добре розчинний у воді, погано в органічних розчинниках. З органічними речовинами утворює солі, які добре розчинні у воді. Водні розчини солі гліфосату з ізопропіламіном при зберіганні корозують метал, тому їх можна зберігати тільки в поліетиленовій тарі або в металевій зі спеціальним корозійних покриттям.
У препаративних формах для підвищення розчинності гліфосат переводять у сольову форму: етаноламінну, калієву, амонійну, диметиламінну або ізопропіламінну. Більшість застосовуваних препаратів на основі гліфосату в якості діючої речовини містять його иізопропіламінову сіль.
Фізичні характеристики
Гліфосат-контактний гербіцид, має частково системну дію і може переміщатися з надземних органів в підземні. Передбачається, що гліфосатом пригнічується біосинтез фенілаланіну, інгібується хлоризматмутаза або префенатдегідратаза. Потрапляючи в грунт, гербіцид стає біологічно інертним в результаті утворення з важкими металами хелатів, особливо з залізом, на відміну від дипиридилпохідних, які втрачають активність у грунті, сорбуючись грунтовими частинками.
При впливі на бур'янисту рослинність гербіцид всмоктується через листя, пересувається по всій рослині. Запобігання речовиною синтезу амінокислот призводить до загибелі рослин. Залишки препарату можуть бути змиті опадами з рослин в грунт. З грунту коріння рослин гліфосат не всмоктують.
Гліфосат застосовується як гербіцид системного і виборчого (при спрямованій обробці, без попадання на культуру) дії для боротьби з однолрічними, багаторічними і злаковими бур'янами в період вегетації. На однорічних рослинах дія гербіциду проявляється через 2-4 дні, на багаторічних - через 7-10 днів і пізніше в залежності від стадії їх розвитку. Хмарна або прохолодна погода уповільнює прояв дії речовини. Однорічні бур'яни пригнічуються протягом 20 – 60 днів до повторного відростання.
Згідно поширеній практиці, інструкції по застосуванню тієї чи іншої речовини розробляються відповідно до препаратів, що містять цю речовину.