Дізнавайтесь першими найсвіжіші агрономічні новини України на нашій сторінці в Facebook, Telegram, а також підписуйтесь на Instagram СуперАгронома.
Забур'яненість кукурудзяного поля пирієм призводить до втрати від 50 до 100 кг/га азоту — польські фахівці
Бур'яни у посівах кукурудзи конкурують з нею не лише за воду, а й за поживні речовини. Мова йде про великі обсяги, кажуть польські колеги. Пише farmer.pl.
Відомо, що кукурудза потребує багато води, особливо під час цвітіння. Зокрема, одній рослині потрібно 20-30 л води. Відповідно, квадратний метр посіву кукурудзи потребує 240-400 л. А в період перед цвітінням і після нього — 160-240 л/м2. У разі сильного забур'яненості водний буфер зменшується.
Крім того, бур'яни забирають з ґрунту елементи живлення. Так, найпоширеніший однодольний бур'ян пирій повзучий поглинає з ґрунту до 50-100 кг N/га та 70 кг K2O/га, а також фосфор. Ці кількості розраховані на основі середньої забур'яненості пирієм звичайним. На дуже вологому полі поглинання поживних речовин з ґрунту може бути ще більшим, кажуть фахівці.
У свою чергу, лобода біла (при густоті 50 шт./м2) здатна протягом вегетації поглинати втричі більше азоту, ніж кукурудза, а також у п'ять разів більше калію та у 8 разів більше фосфору. Це випливає з даних, представлених науково-дослідного інституту IUNG.
Зазвичай бур'яни поглинають в середньому вдвічі більше азоту та в п'ять разів більше калію. Більшість із них також мають щонайменше вдвічі більшу потребу у фосфорі (хоча у випадку з лободою вона може бути набагато більшою).
Алла Гусарова, SuperAgronom.com



