Дізнавайтесь першими найсвіжіші агрономічні новини України на нашій сторінці в Facebook, Telegram, а також підписуйтесь на Instagram СуперАгронома.
Про стратегію контролю звичайного павутинного кліща розповів фахівець
Серед видів кліщів, що поширені в Україні на сільгоспкультурах, першість у шкодочинності в останні роки займає звичайний павутинний кліщ (Tetranychus urticae). Про це йдеться у матеріалі «Агроном vs. павутинний кліщ. Як вийти переможцем у битві за врожай?» на SuperAgronom.com.
Зазначається, що звичайний павутинний кліщ це злісний поліфаг, що уражує культури саду, огірки, диню, кавуни, баклажани, перець, квасолю, томати, хміль та основні культури, що приносять дохід фермерам — сою, соняшник та кукурудзу. За рік павутинний кліщ може дати до 20 поколінь і звести кількість і якість врожаю до мінімуму. За різними даними, за рахунок великої кількості поколінь та високого рівня шкодочинності павутинний кліщ може призвести до втрати 60-80% урожаю.
«Враховуючи досвід боротьби з павутинним кліщем минулих років, стратегія контролю шкідника має включати: регулярний моніторинг посівів, заробку в ґрунт післяжнивних решток на полях, знищення бур’янів та чагарників на краях поля, звідки починається розселення», — каже Дмитро Білан, директор департаменту супроводження, навчання та розвитку продажів компанії Himagro M.
Він додає, що впоратися з павутинним кліщем у полі також допоможе застосування акарицидів. Перевагу варто віддати продуктам, контроль яких поширюється на всі стадії розвитку шкідника. Таким, зокрема, є акарицид контактно-шлункової дії Гексоран (гекситіазокс, 450 г/л).
Д.р. гекситіазокс належить до групи інгібіторів росту кліщів (MOA Group 10) та запобігає їхньому розвитку від стадії яйця до стадії німфи.
Інші переваги:
- Довготривалий захисний ефект (до 50 діб).
- Широкий спектр акарицидної дії.
- Трансламінарна дія допомагає контролювати кліщів у важкодоступних місцях, куди не потрапив робочий розчин.
- Контроль кліщів у стадіях розвитку: яйце-личинка-німфа та стерилізація самок імаго.
- Сумісність з багатьма пестицидами.
Обприскування краще проводити до появи популяції дорослих кліщів першої генерації. У разі високого ступеня заселеності рослин дорослими кліщами можна застосовувати в суміші з іншими акарицидами, які діють на імаго, для швидкого знищення популяції дорослих кліщів.
Читати також: Фахівці назвали основні проблеми в захисті культур цієї весни
Іншим дієвим препаратом, який контролює кліщів на всіх стадіях розвитку, за слогвами Дмитра Білана, є Таурус (піридабен, 200 г/кг). Це препарат контактної дії, який інгібує біохімічний процес мітохондріального транспорту електронів в клітинах шкідників, що призводить до їхнього паралічу.
Інші переваги:
- Тривалий період захисної дії (до 5-6 тижнів).
- Починає діяти на шкідника уже через 15 хвилин після обробки.
- Може застосовуватись в суміші з усіма традиційними інсектицидами і фунгіцидами.
- На ефективність препарату не впливають коливання температури і атмосферні опади, які випали за декілька годин до проведення обробки.
- Препарат ефективно застосовується на багатьох сільськогосподарських культурах: виноградниках, яблуні, персиках, томатах, сої, перці, огірках, динях та ін.
Фахівець додає, що для запобігання розвитку резистентності Таурус слід використовувати не частіше одного разу в рік.
До слова, акарициди Гексоран і Таурус з портфоліо Himagro M доступні за програмою «Кредитне забезпечення врожаю» для підтримки мікро-, малого та середнього бізнесу. Завдяки програмі аграрії можуть придбати ЗЗР зараз, а заплатити за них після збирання врожаю та його реалізації.
Програма стала можливою завдяки підтримці американського народу, наданій через Програму з аграрного і сільського розвитку (АГРО), яку виконує компанія Chemonics International.
Алла Гусарова, SuperAgronom.com
Читати також: Сім’ядольний бактеріоз сої: як запобігти проблемі



