Дізнавайтесь першими найсвіжіші агрономічні новини України на нашій сторінці в Facebook, Telegram, а також підписуйтесь на Instagram СуперАгронома.
На Одещині через суху весну обсяги зрошення будуть в декілька разів більше, ніж минулого року
Водогосподарськими організаціями Держрибагентства на постійній основі здійснюються комплексні сезонні заходи з метою створення сприятливих умов для вирощування сільськогосподарських культур. Повідомляє на своїй facebook-сторінці Державне агентство меліорації та рибного господарства України.
«У Білгород-Дністровському МУВГ продовжується подача води на зрошення. Наразі, згідно з поданими заявками водокористувачів, здійснено подачу води в об’ємі 1267 тис. м³ на площі 2745 га для зрошення ранніх овочів та зернових культур. У зв’язку з посушливою весною цьогоріч управління подає воду на зрошення в декілька разів більше, ніж торік», — йдеться у повідомленні.
Кілійським МУВГ укладено 103 договори на площу зрошення 11 917 га. Полив сільськогосподарських культур здійснюється дощуванням, крапельним зрошенням та затопленням озимих зернових культур, озимого гороху, овочевих, садів і виноградників. Наразі полито 2349 га.
Читати по темі: Після руйнування греблі Каховського водосховища площа під зрошенням в Україні скоротилася на 95%
Відновлення зрошення після підриву дамби Каховської ГЕС: досвід господарства «Агро-Діло»
Між Ізмаїльським УВГ та водокористувачами укладено 28 договорів на площу зрошення 8200 га. На подачу води працювало 10 насосних станцій управління, вже полито – 2542 га.
Також насосна станція Ізмаїльської зрошувальної системи поповнила Лощинівське водосховище в обсязі 835 тис. м³, з якого здійснюється полив 1500 га зрошувальних площ впродовж усього поливного сезону. Полив таких культур, як озима пшениця, озимий ячмінь, багаторічні насадження та овочі, здійснювався як «Фрегатами», так і краплинним способом – технології, що економить воду, забезпечує точне дозування вологи та суттєво підвищує врожайність.
Меланія Несмачна, SuperAgronom.com


