Дізнавайтесь першими найсвіжіші агрономічні новини України на нашій сторінці в Facebook, Telegram, а також підписуйтесь на Instagram СуперАгронома.
Дві хвилі квітневих заморозків знищили врожай волоського горіху, шовковиці, слив і хурми на Харківщині
Перша хвиля приморозків на Харківщині знищила ранні сорти абрикосів, друга хвиля наприкінці квітня нашкодила пізнім сортам, а також волоському горіху, шовковиці і хурмі.
Про це розповів доктор с.-г. наук Сергій Авраменко.
«В Ізюмському районі у нас було дві хвилі приморозків. Перша хвиля була на початку квітня. Тоді саме квітнули абрикоси. Ранні сорти вже відцвітали, пізні тільки починали квітнути. Друга хвиля приморозків в кінці квітня, коли температура вночі різко опустилася до -5-6°C призвела до того, що генеративні бруньки волоських горіхів повністю змерзли. Шовковиця якраз уже цвілаі було дуже багато зав'язі. Вся вона пропала, — поділився науковець.
До слова, про аналогічні наслідки повідомляють садівники Сумщини і Полтавщини.
Зачепили заморозки й екзотичні рослини. Зокрема, постраждала хурма віргінська, алича крупноплідна, вишня повстиста.
Сильно постраждали дерева слив, черешень, виноград. Дещо краще витримали персик і яблуня. Втім, вижилим квіткам яблуні наразі дошкуляє оленка волохата.
«Торік ми організували черешневе свято для дітей. У нас полуниця посохла, але було багато черешень. І ми всіх дітей в селі пригощали черешнею. Хотіли і в цьому році повторити, але картина така собі, черешень не буде. Та це не страшно. Для дітей все одно проведемо, дасть Бог, свято — як не черешневе, не полуничне, то ще якесь. Аби Бог життя дарував, — каже пін Сергій.
Він додав, надія лишилася на пізні сорти вишень. А садівникам радить не здаватися, адже в роки, коли немає плодів, рослина зміцнюється, гілки стають товстішими на всіх деревах, закладаються генеративні утворення на наступний рік.
Читати по темі: Вирощування маракуї північної: особливості і перспективи
Підмерзлі рослини Сергій Авраменко радить полити водою і підживити азотними добривами. Сам він підживлював свій сад сульфатом амонію у розрахунку 2 столові ложки на 10 л води. Також можна використовувати аміачну селітру у розрахунку 1 столової ложки на 10 л води.
«Але спочатку поливаєте звичайною водою, щоб ґрунт був мокрий, а потім уже із добривами. Якщо у вас грунт там мокрий і так після дощу, то можете одразу з добривами поливати. Рослина тоді буде відходити, будуть із сплячих бруньок утворюватися нові пагони, там, де вони повністю вимерзли, або буде продовжувати вегетація тих гілок, — пояснив він.
Меланія Несмачна, SuperAgronom.com


