Дізнавайтесь першими найсвіжіші агрономічні новини України на нашій сторінці в Facebook, Telegram, а також підписуйтесь на Instagram СуперАгронома.
У посушливі роки найкраще підживлювати озимину аміачною селітрою і КАС
Після відновлення вегетації озимих культур постає питання чим підживлювати: аміачною селітрою, КАС, сульфатом амонію чи карбамідом? Всі вони забезпечують культуру азотом, однак ефективність цих добрив великою мірою залежить від погодних умов року.
Про те, якими саме видами добрив краще проводити підживлення після відновлення весняної вегетації розповів доктор с.-г. наук Сергій Авраменко на своєму YouTube каналі.
На основі власних досліджень він наголосив, що контраст у дії цих добрив продемонстрував посушливий 2024 рік.
«Якщо говорити про посушливі умови як в минулому році, то найкраще спрацювала аміачна селітра. При тій же ж самій дозі діючої речовини карбамід спрацював дещо гірше. І найгірше спрацював, як це не дивно, сульфат амонію, — каже Сергій Авраменко.
У роки з достатнім зволоженням весняно-літнього періоду усі ці добрива спрацьовували однаково, додає він. Істотних прибавок врожайності не відмічали.
Читайте також: КАС: як правильно застосовувати, переваги добрива і актуальні ціни
Саме тому, з урахуванням наростаючої тенденції до посухи в більшості областей України, він рекомендує віддавати перевагу аміачній селітрі або КАСу.
«За всі роки досліджень у нас практично не було таких випадків, коли карбамід або сульфат аммонію при тих же ж самих дозах по діючій речовині азоту демонстрували кращі результати, ніж аміачна селітра або КАС. Вони або на рівні, або їм поступаються. Тобто самий безпрограшний варіант — це робити акцент саме на аміачній селітрі і КАС, — обґрунтував фахівець.
Нагадаємо, експерт назвав умови для підживлення пшениці після відновлення вегетації.
Меланія Несмачна, SuperAgronom.com



