Дізнавайтесь першими найсвіжіші агрономічні новини України на нашій сторінці в Facebook, Telegram, а також підписуйтесь на Instagram СуперАгронома.
В ПАЕК не відмовляться від нішевих культур у 2025 році
Нішеві культури як коріандр, просо та льон для агрохолдингу ПАЕК вже стали традиційними. Компанія повністю відпрацювала виробничий цикл — від посіву до збирання, зберігання і доробки. А тому в сезоні-2025 від нішевих не відмовляться.
Про це йдеться на офіційному сайті ПАЕК.
«Під коріандр окремо відведені елеваторні потужності. Здебільшого дана сільгосппродукція іде на експорт в країни ЄС для подальшої переробки в напрямках харчової промисловості, медицини, косметології, — поділився Юрій Кормишкін, засновник компанії ТОВ «СП «ПАЕК».
Він розповів, що у структурі посівних площ на 2025 рік левову частку (60%) земельного банку відведено під зернову групу, а саме під пшеницю та ячмінь. Посівну озимих ріпаку, пшениці та ячменю під урожай-2025 вже завершено. Залишаться в структурі соняшник, який є класичною культурою для компанії. Планують також продовжити вирощування сої, яку цьогоріч посіяли вперше.
Загальна площу під овочевими культурами збільшувати не будуть. Натомість прагнуть вдосконалити уже напрацьовані напрямки. Наразі під власною ТМ «СМАКОТА» компанія вирощує картоплю, столові буряки, моркву, капусту, цибулю, гарбузи, кавуни та дині, огірки, помідори, кабачки, салатний перець та баклажани. Висаджують сорти з різним терміном дозрівання, щоб максимально забезпечити довготривалу реалізацію свіжої плодоовочевої продукції. Додали також часник, який висадили в першій декаді жовтня.
Читайте також: Як попередити гнилі овочів при зберіганні?
Серед культур, які компанія вирощувала в 2024 році вперше, також ультраранній кавун. Попередником був пар. В наступному році розглядають можливість вирощування баштанних після озимих, щоб покращити сівозміну шляхом поєднання усіх вирощуваних культур.
Зі слів Юрія Кормишкіна, цьогоріч отримали екологічно чисті кавуни за рахунок ефективно відпрацьованої системи поливу та південного сонця, яке забезпечило тепло ще в лютому місяці.
«Але така закономірність не усюди спрацьовує. Наприклад, висаджені кавуни в більш пізній термін не вдалось виростити настільки якісно. Ми втратили частину врожаю через аномальну спеку. Хоч і був полив, але сонце попекло баштанні. Таку продукцію ми залишили на полі. Тому, усе дуже індивідуально, — підсумував він.
Нагадаємо, за роки повномасштабної війни на Миколаївщині суттєво збільшилися площі під нішевими культурами.
Меланія Несмачна, SuperAgronom.com