Дізнавайтесь першими найсвіжіші агрономічні новини України на нашій сторінці в Facebook, Telegram, а також підписуйтесь на Instagram СуперАгронома.
В Італії через дощі фермери не можуть повноцінно провести збиральну кампанію
У Ломбардії (Італія) ще багато незібраної кукурудзи та сої. Через дощі останніх днів і ті, які очікуються, скоро не можна буде вийти в поля, тому посіви почнуть гнити. Про це повідомляється на сайті Il Nuovo Agricoltore.
Ті, хто вже встиг зібрати врожай, скориставшись кількома вікнами між дощами, у більшості випадків тепер спостерігають, що їхня земля в глибоких коліях, які продовжують заповнюватися водою, і це ущільнення може поставити під загрозу наступні посіви. Залишається лише сподіватися на явну зміну погодних умов із приходом холодів.
Паоло Монтана, підрядник і селекціонер із району Лоді ділиться способом, завдяки якому йому вдалося обмежити шкоду, завдану його посівам у 2024 р.
«Існує не тільки проблема збирання врожаю, який ще в полі і який, на жаль, буде неякісними. Фермерам також необхідно терміново спорожнити резервуари для гною і дигестату, але поки що ємності, в яких вони мали би зберігатись, стоять у сараях, до яких неможливо дістатись через зливи. З початку року в Ломбардії вже випало 1700 мм опадів», — каже він.
І надає також своє бачення щодо агрономічного рішення стосовно управління ґрунтом, яке можна прийняти в умовах зміни клімату.
«На мою думку, та з безпосереднього досвіду кількох кампаній, рішення полягає в тому, щоб рік за роком збільшувати несучу здатність ґрунту. Система обробітку, яка найкраще це дозволяє, — strip-till, тобто такий обробіток, що проводиться лише на посівній смузі. Я застосовую цю техніку роками, і результати є чудовими з точки зору виробництва, скорочення витрат і мінімального впливу на навколишнє середовище», — каже Паоло Монтана.
Накопичення та утворення гумусу: чи це можливо та як його досягти
За його словами, у районах Лоді та Кремони з ґрунтами, які містять 20% мулу, сьогодні як ті, хто орав, так і ті, хто застосовував мінімальний метод, занурюються на десятки сантиметрів, якщо виходять на поле. Фермер повинен зробити свій ґрунт все більш м’яким і зручним для проходження, і ця мета досягається шляхом залишення значної частини пожнивних решток та/або покривних культур у міжряддях, щоб обробляти лише смугу ґрунту, яка буде засіяна. Смуговий обробіток є виграшним навіть за посушливої сезонної картини, оскільки дозволяє завжди підтримувати рівень вологи в ґрунті, захищений пожнивними рештками».
«Використання сівозмін з ранньостиглими гібридами, 90 днів, щоб завчасно звільнити землю, щоб сіяти інші культури без втрати врожаю. Якщо ми хочемо й надалі бути фермерами, нам потрібен повний перегляд агроехнологій, який ми робили протягом десятиліть і який зараз нав’язує нам зміна клімату».
Алла Гусарова, SuperAgronom.com