22 березня 2024, 16:51, ЗЗР

Гербіцидний захист зернових — як проконтролювати дводольні бур’яни порадив експерт

Тому фахівці компанії Ukravit радять в жодному разі не ігнорувати цю проблему і своєчасно захищати посіви від «дводольної загрози», зазначають у пресслужбі компанії.

«Видове різноманіття, висока репродуктивна здатність за рахунок накопичення насіння в ґрунті та підвищена стійкість до несприятливих умов навколишнього середовища, характерних для весни, роблять дводольні бур’яни небезпечним «сусідом» для зернових культур. Вони споживають ресурси, призначені культурним посівам, пригнічують розвиток рослин фізично і створюють сприятливі умови для інфікування хворобами та пошкодження шкідниками. В комплексі за неналежного контролю це може спричинити суттєві збитки майбутньої врожайності. Тому контроль дводольних видів як у посівах озимих, так і ярих зернових — надзвичайно важлива складова весняного захисту», — зазначає керівник департаменту агротехнологій компанії Олександр Мигловець.

Читати також: Як спланувати гербіцидний захист озимої пшениці в нестабільних погодних умовах розповів фахівець

Для захисту ярих зернових культур від однорічних та деяких багаторічних дводольних бур’янів Олександр рекомендує гербіцид системної дії Вейрон (флуметсулам, 120 г/л + флорасулам, 80 г/л). Діючі речовини препарату швидко переміщуються всередині рослин до точок до росту і блокують фермент ацетолактатсинтазу — ключовий ензим біосинтезу незамінних амінокислот. Внаслідок цього припиняється поділ клітин, ріст пагонів та кореневої системи бур’янів, і вони гинуть.

«Вейрон надійно контролює широкий спектр однорічних і деяких багаторічних дводольних видів бур’янів, у тому числі стійких до сульфонілсечовин і 2,4-Д, — амброзію полинолисту, гірчаки, паслін чорний, види падалиці соняшника, а також підмаренник чіпкий — навіть у перерослій фазі (до 14 кілець). Щодо культури, то підходящий для обробки діапазон фаз є досить широким — від початку кущення до прапорцевого листка включно», — каже Олександр Мигловець.

Для посилення ефективності проти лободи білої він рекомендує комбінувати Вейрон з гербіцидом Агент, проти осоту рожевого — з Мастак, а проти берізки польової — із Диво Н. Для кращого проникнення та розтікання препаратів до робочого розчину доцільно додати ад’юванти Тандем (0,15%) або Інгрес (15-100 мл /100 л води).

Алла Гусарова, SuperAgronom.com