27 березня 2023, 15:00, Урожай

Перезимівля озимини в Україні завершилася задовільно, триває відновлення вегетації

Про це повідомляє НААН.

Зазначається, залежно від строків сівби, озимі зернові знаходяться у фазі «кущіння», рослини ріпаку озимого оптимальних строків сівби знаходяться у фазі «розвиток листків розетки».

Соняшник 2023: оптимальна технологія в умовах скороченої сівозміни
Читати

Температурний режим сприяє процесам кущіння рослин та формуванню вторинної кореневої системи. У цілому стан посівів — добрий. Як виняток, подекуди на понижених ділянках рельєфу на полях відмічено так звані блюдця з водою, де рослини мають пригнічений стан, блідо-жовтий колір листя та характеризуються всіма ознаками вимокання.

За даними науковців Інституту сільського господарства Карпатського регіону НААН рослини пшениці озимої продовжують весняне кущіння. Довжина конусу росту (майбутнього колосу) становить 0,7-1,0 мм, він недиференційований з добре вираженими валиками. За результатами весняного обстеження посівів відмічено, що густота рослин становить 374-429 шт./м². Певна їх кількість випаде впродовж весняно-літньої вегетації внаслідок внутрішньовидової конкуренції, від несприятливих погодних умов тощо. Коефіцієнт кущіння у середньому 2,0-3,0 у рослин за І‒ІІ строків сівби; за ІІІ строку сівби пшениця озима починає кущитися. Інтенсивно розвиваються вузлові корені, залежно від строків сівби їх кількість становить 2,3-6,0 шт. на рослині.

Нагадаємо, на незаборонованих посівах озимої пшениці постерігають рівномірно-розсіяне ураження ​хворобами.