16 грудня 2022, 14:00, ЗЗР

Фахівець розповів, як запобігти поширенню грибкових хвороб на насіння сої

Про це розповів Віталій Лапчинський, менеджер з розвитку агротехнологій LNZ Group у матеріалі «Хвороби насіння сої: на що звертати увагу та як запобігти?» на SuperAgronom.com.

Для запобігання хворобам насіння сої, він радить за можливості дотримуватися сівозміни, оскільки вона є хорошим засобом стримування розвитку фомопсидозу, церкоспорозу і септоріозу, збудники яких зимують на рослинних рештках, що не мінералізувалися.  

Протруювання насіння — теж важлива складова у системі захисту сої.

«Навіть маючи якісний посівний матеріал, перед сівбою його бажано як слід протруїти, щоб захистити від хвороб та ґрунтових шкідників, — каже Віталій Лапчинський. — В якості ефективного інсектицидного протруйника з подовженою активністю проти комплексу шкідників сої, ми рекомендуємо використати інсектицид-протруйник МЕТАКСА в нормі 1,3-1,7 л/т»  

Фунгіцидний захист сої, на думку фахівця, має включати обов’язкову обробку по бобах під час вегетації. Особливо, якщо мова йде про альтернаріоз, оскільки пізня осіння обробка насіння ситуацію не врятує. Проти внутрішньонасінних інфекцій як фузаріоз, для захисту підійде системна діюча речовина тебуконазол. До прикладу, препарат Талер, який містить 250 г/л тебуконазолу підійде для боротьби з фузаріозом та альтернаріозом.

Читайте також: Контроль хвороб озимої пшениці протруйниками: діючі речовини та патогени

Також запобігти альтернаріозу на сої можна шляхом десикації. Але головним чинником успішного захисту від хвороби Віталій Лапчинський назвав вчасне збирання врожаю, яке убезпечить від поширення грибкових та бактеріальних хвороб на насіння. 

«Збирання врожаю сої з підвищеною вологістю бобів та тривале зберігання збіжжя в складі в неочищеному в неочищеному та вологому стані, гарантовано призведе до поширення хвороб», — наголосив Віталій Лапчинський.

Нагадаємо, названо наслідки впливу альтернаріозу сої на схожість насіння і вегетацію рослин.