7 жовтня 2022, 13:25, ЗЗР

Названо рішення для післясходового гербіцидного захисту імі-стійкого ріпаку

Вони зазначають, вирощування імі-гібридів ріпаку все більше поширюється на теренах України, особливо на Півдні. Адже вирощування за такою технологією має ряд переваг, як відсутність необхідності ґрунтового захисту, можливість контролю максимально широкого спектра злакових і дводольних видів бур’янів і, що також важливо, зниження впливу сегетальної рослинності на рівномірність дозрівання врожаю і його засміченість домішками насіння бур’янів. Разом з тим, виникає потреба у надійному післясходовому гербіцидному контролі.

Читайте також: Фунгіцидний захист ріпаку: шкодочинність хвороб та схеми внесення

Для контролю осінньої забур’яненості однорічними злаковими і дводольними видами в посівах гібридів ріпаку, стійких до імідазолінонів, керівник агрономічного департаменту компанії Олександр Мигловець рекомендує обрати системний гербіцид Імі-Віт (імазамокс, 40 г/л).

«Діюча речовина препарату, потрапляючи до меристемних тканин або ділянок росту бур’янів, спричинює порушення синтезу білків, що призводить до їх загибелі. А допоміжні речовини, що входять до складу препарату, підвищують ефективність його засвоєння сегетальною рослинністю, — каже Олександр Мигловець. — Завдяки своєму механізму дії гербіцид ефективно діє як на вегетативну частину, так і на кореневу систему однорічних дводольних і злакових видів бур’янів, знищуючи їх повністю і попереджуючи повторне відростання. Якщо обробка буде проведена своєчасно, у максимально чутливі для бур’янової рослинності фази, додаткові обприскування проти однорічних дводольних і злакових бур’янів ні в осінній період, ні навесні, після відновлення вегетації, вже не будуть потрібні»

Нагадаємо, експерт розповів, в які фази розвитку озимого ріпаку боротися з хворобами.